שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

עדיקה עוברת לפלוס בשורה התחתונה: רשמה רווח של 8.3 מיליון שקל

חברת האופנה מקבוצת גולף סיימה את הרבעון הראשון עם צמיחה של 59% בהכנסות ל-21.3 מיליון שקל - מספר העסקאות באתר גדל ב-77% ל-138 אלף

אורנה יפת 13:0321.05.18

התחזקות מותג האופנה המקוון עדיקה ופתיחת שתי חנויות פיזיות, בתל אביב ובקריות, הגדילו מהותית את שורת ההכנסות ברבעון הראשון של השנה. חברת האופנה מקבוצת גולף הציגה צמיחה של 59% במכירות ברבעון, לסכום של 21.3 מיליון שקל.  

עדיקהמעניקה שירותי תפעול לאתרי מותגי גולף החל מינואר 2018 - החברה רשמה רווח של 7.2 מיליון שקל מפעילויות מופסקות בשל מכירת פעילות אתרי האינטרנט לגולף כחלק מהנפקת החברה בתמורה ל-14.1 מיליון שקל, ועברה למודל של הענקת שירותים. ברבעון הראשון ההכנסות ממתן השירותים הללו הסתכמו בכ-600 אלף שקל מאז הנפקת החברה בבורסה במרץ האחרון. בפועל, מינואר 2018, שירותים אלה תרמו לחברה 3.6 מיליון שקל.

 

שירותים אלה תרמו לחברה ברבעון הראשון הכנסות של 600 אלף שקל. אתר האופנה מדווח על ירידה של 16.7% בסל הקניות הממוצע ברבעון הנוכחי ל-199 שקל, בשל פתיחת שתי החנויות הקמעונאיות שלא פעלו ברבעון מקביל 2017. יחד עם זאת, מספר העסקאות באתר צמח ב-77% ל-138 אלף עסקאות ברבעון.

 

העליה במכירות הגדילה את הרווח הגולמי ל-11.8 מיליון שקל וזאת לעומת רווח גולמי של 7.3 ברבעון מקביל אשתקד. הרווחיות הגולמית של עדיקה עמדה ברבעון הראשון על 55.3% לעומת 54.6% ברבעון המקביל. עיקר השיפור מיוחס לשינוי תמהיל ההכנסות בשל פתיחת החנויות הקמעונאיות - מהלך זה תרם לגידול בהכנסות אך לא גרר שינוי בעלויות ההובלה והאריזה.

 

מה דעתך על מניית עדיקה סטייל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

הרווח התפעולי הרבעוני של החברה הסתכם ב-1.9 מיליון שקל לעומת הפסד של 1.4 מיליון שקל ברבעון מקביל אשתקד. פתיחת החנויות הגדילה את מצבת כח האדם של עדיקה ובמקביל גדולו הוצאות הפרסום באינטרנט. פרמטרים אלה הובילו לעליה של 32% בהוצאות מכירה הנהלה וכלליות ואלה הסתכמו ב-9 מיליון שקל.

 

עדיקה רשמה ירידה של 1.5 מיליון שקל בהוצאות בגין תשלום מבוסס מניות, שהסתכמו ב-350 אלף שקל לעומת 1.8 מיליון שקל ברבעון מקביל. השינוי נבע מאופציות שהעונקו למייסדים במסגרת עסקת הרכישה.

 

הנפקת החברה בבורסה במרץ האחרון, וגידול ברווחים, הגדילו את ההון העצמי של עדיקה ל-35 מיליון שקל אל מול גרעון של 3 מיליון בתקופה מקבילה.

 

בשורה תחתונה סיימה עדיקה את הרבעון עם רווח נקי של 8.3 מיליון שקל לעומת הפסד של 2.4 מיליון שקל בתקופה מקבילה.

 

לפני כשבוע וחצי השיקה החברה חנות שלישית של עדיקה בקניון הזהב בראשון לציון על שטח של כ-335 מ"ר, עם דמי שכירות חודשיים של 74 אלף שקל או 6.5% מהפדיון, הגבוה מביניהם. באוגוסט-ספטמבר תיפתח חנות נוספת בקניון ביג אשדוד. עדיקה דיווחה על הקצאת אופציות בשווי של 1.4 מיליון שקל למנכ"ל החברה, דדי שוורצברג. עלות שכרו של שוורצברג תעמוד לאחר הקצאת האופציות על 3.19 מיליון שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x