$
שווקי חו"ל

שת"פ ישראלי-סעודי: בן אשכנזי והנסיך בין טלאל תובעים את בעלי הפלאזה בניו יורק

בן אשכנזי, מבעלי מכבי ת"א בכדורסל, והנסיך הסעודי הגישו תביעה נגד חברת סהרה, המחזיקה במלון המיתולוגי; השניים, מבעלי מניות המיעוט בנכס, טוענים כי החברה חזרה בה מהסכם המאפשר להם להשוות הצעה אחרת לרכישת המלון

בלומברג 17:1119.05.18

שיתוף הפעולה הישראלי-סעודי ממשיך: חברת Ashkenazi Acquisitions שבבעלות איש העסקים בן אשכנזי וחברת Kingdom Holdings של הנסיך הסעודי אלואליד בין טלאל, המנסות לרכוש את מלון הפלאזה ההיסטורי בניו יורק, הגישו תביעה נגד החברה שמחזיקה ברוב הבעלות על הנכס כיוון שלטענתן חזרה בה מהסכם שאפשר להן להשוות הצעה אחרת לרכישת המלון. אשכנזי הוא מבעלי מכבי תל אביב בכדורסל.

 

 

 

 

חברת סהרה שמחזיקה ב-70% ממניות המלון, דרשה משתי החברות פיקדון נוסף ונשאה ונתנה עם צדדים אחרים, כך על פי התביעה שהוגשה לבית המשפט אתמול (ו'). החברות אשכנזי וקינגדום, בעלות אחזקות המיעוט במלון, מימשו מוקדם יותר החודש את זכותן לסירוב ראשון על הצעה של 600 מיליון דולר עבור הנכס כדי לנסות לקנות אותו בעצמן.

 

 

מלון הפלאזה בניו יורק מלון הפלאזה בניו יורק צילום: sothebyshomes

 

ההתנגשות בין הבעלים בנכס היא בבחינת תפנית נוספת בהליך המכירה שנמשך כבר שנים. מדובר במבנה ההיסטורי בן 111 שנים שעומד בפינת השדרה החמישית וסנטרל פארק דרום. חברת סהרה קשורה ל-Sahara India Pariwar אשר מנסה למכור את חלקה על רקע הסתבכותו בפלילים של היו"ר שלה, סובראטה רוי, אשר נאלץ להחזיר מיליארדי דולרים למשקיעים.

 

סהרה הסכימה מוקדם יותר החודש למכור את הפלאזה לשאהל קאן (Shahal Khan), מייסד חברת White City Ventures שבסיסה בדובאי, ולקמרן האקים, מחברת Hakim Organization שבבעלותה נכסים בניו יורק. השניים הסכימו לשלם 600 מיליון דולר במסגרת עסקה שהייתה אמורה להיסגר ב-25 ביוני, וכבר דיברו על תכניות להשתמש במלון כדי להשיק מותג גלובלי.

 

אשכנזי וקינגדום, שכל אחת מהן מחזיקה ב-12.5% ממניות הפלאזה, טוענות בתביעה שקאן והאקים השיגו מימון לרכישה בידיעתה של סהרה, מה שהפריע ליכולתן לחפש מימון בעצמן לרכישת המלון. אשכנזי מוכנה לממן את העסקה יחד אם קינגדום לא תוכל לעשות זאת, כך לפי מקור המקורב לנושא. גורמים הקשורים לעסקה הביעו דאגה כי קינגדום לא תוכל להשתתף בעסקה לאחר שהנסיך בין טלאל, שנחשב לאחד האנשים העשירים בסעודיה, היה עצור במהלך במשך 83 יום במסגרת חקירת שחיתות מקיפה בממלכה.

 

בתביעה מבקשות התובעות מבית המשפט לאלץ את סהרה למכור להן את הנכס, על פי אותם תנאים של ההסכם המקורי שנותן להן זכות סירוב ראשונה, וכן לקבוע שאין צורך בפיקדון נוסף.

 

אשכנזי מחזיק בכמאה נכסים בצפון אמריקה

 

אשכנזי נולד בקריית-אונו ובגיל 10 עבר עם הוריו לניו אינגלנד בחופה המזרחי של ארצות הברית. אביו, איזי, עשה את הונו בעסקי נדל"ן בניו יורק, והבן הצטרף לעסקים מגיל צעיר.

 

את הקפיצה הגדולה עשה אשכנזי במהלך המשבר של 2008, בו רכש נכסים שאותם השביח ומכר לאחר המשבר ברווח גדול. החברה שלו מחזיקה בכמאה נכסים בקנדה ובערי מפתח בארצות הברית דוגמת ניו יורק, סן פרנסיסקו, שיקאגו, מיאמי ופילדלפיה, בשטח כולל של כ-15 מיליון מ"ר ובשווי המוערך במיליארדי דולרים.

 

 

 

אשכנזי, שמחזיק ב-10% ממניות מכבי תל אביב בכדורסל, נחשב כיום לאחד היזמים הבולטים בארה"ב בתחום הנדל"ן המניב. במנהטן, למשל, מחזיקה החברה במספר נכסים בולטים במיקומי פריים - בין היתר, במלון מריוט איסט סייד על שדרות מדיסון (שאותו רכש ב-290 מיליון דולר) ובבניין הרמס באותו רחוב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x