$
שווקי חו"ל

נעילה מעורבת בוול סטריט; המדדים עלו השבוע ביותר מ-2%

דאו ג'ונס הוסיף השבוע 2.3% לערכו, S&P 500 התחזק בשיעור של 2.4% ונאסד"ק טיפס ב-2.7%. הנפט טיפס השבוע ב-1.4% למחיר של 70.70 דולר לחבית; פוטסי ברצף העליות השבועי הארוך זה 12 שנים; הפסו הארגנטינאי ירד לשפל היסטורי מול הדולר; סימנטק התרסקה ב-33%

שירות כלכליסט 23:1711.05.18
דיווח שוטף מהשווקים המובילים בעולם: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

 

ניקיי האנג סנג שנגחאי  דאקס קאק

 

דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500  פוטסי

 

23:10 - המסחר בוול סטריט ננעל במגמה מעורבת. מדד דאו ג'ונס טיפס ב-0.4%. המדד עלה זה היום השביעי ברציפות - הרצף היומי הארוך מאז נובמבר. מדד S&P 500 הוסיף לערכו 0.2% ומדד נאסד"ק ירד בפחות מ-0.1%, בירידה הראשונה שלו מזה שישה ימי מסחר. בסיכום שבועי, דאו ג'ונס הוסיף 2.3% לערכו, S&P 500 התחזק בשיעור של 2.4% ומדד נאסד"ק טיפס ב-2.7%. חלק מהסנטימנט החיובי היום הגיע בשל מדד מחירי הייצוא, שעלה פחות מהמתוכנן באפריל וייע בהרגעת החששות אודות רמת האינפלציה בשוק. בהיבט השלילי, מניית נבידיה נפלה ביותר מ-2.2% אחרי שפרסמה את תוצאותיה.   

 

21:40 - הנפט מסוג WTI למסירה בחודש יוני ירד היום בשיעור של 0.9% ונקבע על מחיר של 70.70 דולר לחבית. בחישוב שבועי טיפס מחיר הנפט ב-1.4%.

 

21:30 - מניות של יצרניות תרופות הנסחרות בבורסות ניו יורק עולות, לאחר שנשיא ארה"ב דונלד טראמפ הציג את תוכניתו להורדת מחירי תרופות המרשם. מהבית הלבן נמסר כי משרד הבריאות ינקוט צעדים על מנת לסיים את משחקי הרגולציה ותהליכי רישום הפטנט על-ידי יצרניות התרופות ובכך להאיץ את תהליך האישור עבור תרופות ללא מרשם. "אנחנו נראה את המחירים האלה יורדים, זה יהיה דבר יפה לצפות בו", אמר טראמפ. פייזר מטפסת ב-1.2%, מרק הגרמנית עולה ב-2.1%.

 

21:00 - מחיר הזהב יר היום ב-0.1% ומחירה של אונקייה נקבע על 1,320.70 דולר.

 

19:00 - המסחר בבורסות אירופה ננעל במגמה מעורבת: מדד פוטסי הבריטי עלה ב-0.3% ורשם את רצף העליות השבועי הארוך ביותר זה יותר מ-12 שנים. בסיכום שבועי עלה המדד ב-2.1%, ונועל שבוע שביעי ברצף של עליות. מדובר ברצף העליות השבועי הארוך ביותר מאז יולי 2005, כשהמדד עלה שמונה שבועות ברציפות. דאקס ירד ב-0.2%, קאק ירד ב-0.1%.

 

 

בורסת לונדון בורסת לונדון צילום: רויטרס

 

 

18:50 - הפסו הארגנטינאי יורד ב-5.8% לשפל של כל הזמנים מול הדולר, בשעה זו דולר אחד שווה 24 פסו, זאת לאחר שהבנק המרכזי בארגנטינה התערב בשער המטבע לאחר שמחר דולרים וקנה מטבע מקומי, בניסיון להאט את היחלשות הפסו מול סל המטבעות. ביום חמישי ארגנטינה ביקשה הלוואה של 30 מיליארד דולר מקרן המטבע הבינלאומי, לאחר שהשתמשה ב-5 מיליארד דולר מעתודות המטבע שלה כדי לרסן את הנפילות בפסו.

 

17:30 - מניית אפל נסחרת ביציבות. אם היא תסיים היום בעליות, מדובר ביום העשירי ברציפות שהיא בירוק. הפעם האחרונה שזה קרה היתה ב-2010.

 

המניה של ענקית האבטחה סימנטק מתרסקת ב-34% בבורסת נאסד"ק - בדרכה ליום המסחר הגרוע ביותר מאז בועת ההייטק ביוני 2001. זאת לאחר שהחברה חשפה חקירה פנימית בקשר לעובד לשעבר, שיכולה לעכב את פרסום הדוח השנתי.

 

סנטימנט הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן נותר ללא שינוי בחודש מאי, ברמה של 98.8 נקודות.

 

 

 

 

 

16:30 - פתיחה יציבה בוול סטריט. המדדים צפויים לנעול את השבוע בעליות. דאו ג'ונס מטפס ב-0.2% והוא בדרך ליום שביעי רצוף של עליות, S&P 500 נסחר ביציבות, ואילו נאסד"ק נחלש ב-0.1%.

 

16:25 - לראשונה מאז ינואר 2017, מנכ"לים בכירים בתעשיית הרכב האמריקאית, בהם מארי בארה מג'נרל מוטורס וג'יימס האקט מפורד, נפגשים בשעה זו עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בוושינגטון. "הנשיא ישמע מהמנכ"לים של יצרניות הרכב על ההשפעה של החקיקה על תעשיית הרכב ועל מאמציהם לנהל מו"מ על תוכנית לאומית עם מדינת קליפורניה", כך נמסר מהבית הלבן.

 

 

מארי בארה, מנכ"לית ג'נרל מוטורס מארי בארה, מנכ"לית ג'נרל מוטורס צילום: איי אף פי

 

16:10 - החוזים העתידיים על המדדים המובילים הנסחרים בוול סטריט מצביעים על פתיחת מסחר יציבה. עונת הדוחות הכספיים בארה"ב מתקרבת לסיומה ולפי נתונים שאספו כלכלני הראל אפשר לסמן אותה כאחת מעונות הדוחות הטובות ביותר בעשורים האחרונים. זאת למרות ההפסד הראשון מאז 2009 של ברקשייר האת'אווי שבבעלות וורן באפט, אם כי הוא נבע מסיבות חשבונאיות בלבד.

 

עד כה, 409 חברות פרסמו דוחות כספיים (מתוך 500 החברות במדד S&P 500) והיכו את תחזית ההכנסות בשיעור של 0.78% ואת תחזית הרווחים בשיעור של 6.19%. באופן אבסולוטי, גדלו ההכנסות בשיעור של מעל 8% ואילו הרווחים בשיעור שמתקרב ל-25%. בולטות במיוחד חברות האנרגיה וחומרי הגלם, אך גם חברות הטכנולוגיה הציגו דוחות כספיים חזקים מאד עם גידול של 15% בהכנסות ו-30% ברווחים.  למרות הדו"חות המצוינים בארה"ב, בהראל סבורים כי השווקים מחוץ לארה"ב ממשיכים להיות יותר מעניינים כפי שבא לידי ביטוי בחודש האחרון ובשבוע האחרון כשאירופה עם ביצועים עודפים משמעותיים על ארה"ב.

 

13:45 - הנפט מחק את הירידות שרשם מוקדם יותר היום (ראו עדכון קודם), וכעת מחירה של חבית WTI עולה ב-0.2% ל-71.5 דולר.

 

סיסקו מושכת את כל הפרסומות האינטרנטיות שלה מיוטיוב בשל חששות מהופעתן של הפרסומות בתוכן רגיש בפלטפורמה. כך נמסר מהחברה. החלטתה של סיסקו מגיעה בעקבות דיווחים ב-CNN מאפריל כי פרסומות של כ-300 חברות, כולל סיסקו, מופיעות בערוצים פוליטיים קיצוניים ביוטיוב, מה שאומר שללא ידיעתן, סייעו כפי הנראה חברות אלו למימון ערוצים אלו באמצעות התשלומים שהן משלמות ליוטיוב .כך לפי CNN. 

 

12:00 - המסחר באירופה מתנהל במגמה מעורבת. קאק בפריז יורד ב-0.3%, דאקס בפרנקפורט משיל 0.2%, ופוטסי עולה ב-0.1%. מגזר מתכות רושם עליות שערים - מדד יורו סטוקס 600 חומרי גלם עולה ב-1.4%, בהובלת מניית ארסלור מיטאל שמטפסת ב-2.3% בבורסה באמסטרדם בעקבות הדוחות. מצד שני, מגזר הבבריאות רושם ירידות, על רקע הנאום המתוכנן להיום של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בנושא מחירי התרופות. בממשל אמרו כי הנשיא יתייחס לכמה הצעות להפחתת מחירי התרופות. מדד יורו סטוקס 600 בריאות מאבד 0.9%.

 

 

10:15 - המסחר בבורסות באירופה מתנהל ביציבות. מדד יורו סטוקס 600 עולה בשיעור של פחות מ-0.1%.

 

מחירי הנפט מאבדים מעט גובה, למרות המתיחות עם איראן על רקע פרישת ארה"ב מהסכם הגרעין. הנפט מסוג ה-WTI יורד ב-0.2% ל-71.2 דולר לחבית, והנפט מסוג ברנט מאבד 0.3% ל-77.2 דולר לחבית. השבוע הגיעו המחירים לרמתם הגבוהה מאז נובמבר 2014. למרות הירידות היום, אנליסטים רבים מצפים כי מחירי הנוזל השחור יעלו בתקופה הקרובה בעקבות הטלת הסנקציות האמריקאיות על איראן. "אנו סבורים כי בסביבות אוקטובר, היצוא האיראני יירד ב-500 אלף חביות ביום, ובמחצית הראשונה של 2019 הוא יירד בסך הכל במיליון חביות ליום", אמרו בבנק ההשקעות ג'פריז. עם זאת, יש סימנים כי מדינות החברות בקרטל אופ"ק - בעיקר כווית ועיראק - יגדילו את תפוקת הנפט שלהן, דבר שיפצה על הירידה בייצור האיראני. כיום מייצרת הרפובליקה האסלאמית כ-4.4 מיליון חביות נפט ביום.

 

קידוח נפט קידוח נפט צילום: בלומברג

 

 

 

08:30 - המסחר בבורסות באסיה מתנהל בעליות שערים, בהמשך למגמה החיובית שנרשמה אמש בוול סטריט. ברקע: מדד המחירים לצרכן הנמוך שפורסם בארה"ב (0.2% באפריל לעומת תחזיות ל-0.3%) שהביא לגל הערכות שלפיהן הפדרל ריזרב לא ימהר להעלות את הריבית. המשקיעים גם שואבים אופטימיות מהפסגה המתקרבת בין מנהיגי ארה"ב לצפון קוריאה, שאתמול פורסם כי תתקיים ב-12 ביוני בסינגפור.

 

מדד MSCI אסיה-פסיפיק שאינו כולל את המניות בטוקיו, עולה ב-0.9% לרמה הגבוהה ביותר זה שלושה שבועות. מדד ניקיי היפני עולה ב-1%, האנג סנג בהונג קונג מטפס ב-1.3%, סינגפור בפלוס 0.7%, ובבורסה בשנגחאי נמחקו העליות והיא נסחרת כעת בירידות של פחות מ-0.1%.

 

 

בורסת טוקיו בורסת טוקיו צילום: אי פי איי

 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x