$
בורסת ת"א

הרבור גרופ ומיטב דש מממנים דירות בברוקלין בריבית של 9.75%

בית ההשקעות והחברה האמריקאית ישראלית סגרו עסקת אשראי של 130 מיליון שקל למימון מקבץ של כ- 1,434 יחידות דיור בברוקלין - התפוסה בנכס עומדת על 97%

אורן פרוינד 10:5706.05.18

חברת ההשקעות בנדל"ן האמריקאית-ישראלית הרבור-גרופ בשיתוף עם בית ההשקעות מיטב דש הודיעו היום (א') על השלמת עסקת מימון למקבץ של כ- 1,434 יחידות דיור בברוקלין. מדובר בהלוואה מסוג מזאנין (הלוואה שניתנת מעל לחוב הבכיר) בהיקף של כ- 130 מיליון שקל, לתקופה של 5 שנים. הריבית על ההלוואה תעמוד על 9.75%.  

ההלוואה מגובה בביטחונות על פורטפוליו נכסים ששוויו מוערך בלמעלה ממיליארד שקל (כ-335 מיליון דולר). כנגד הפורטפוליו קיימת הלוואה בנקאית בהיקף של 210 מיליון דולר. הפורטפוליו ממוקם בברוקלין, ניו יורק. שיעור התפוסה בנכסים עומד על 97% לאורך השנים.

 

השקעה זו מצטרפת לשתי עסקאות הלוואה נוספות בניו יורק אותן ביצעו מיטב דש והרבור גרופ בשנים האחרונות. בנוסף, השקיעה מיטב דש ביחד עם הרבור גרופ בעסקאות מסוג מולטיפמילי ומשרדים ברחבי ארה"ב. הלוואות מסוג מזאנין אשר מגובות ביטחונות נדל"ן מאפשרות להשיג כיום תשואות נאות בהשקעה בעלת פרופיל סיכון סיכוי כדאי.

 

בין משקיעי הרבור גרופ נמנים משקיעים פרטיים ומוסדיים מהעולם ומישראל ביניהם מיטב דש, קרנות הפנסיה עמיתים, כלל ביטוח, מגדל ומנורה. הרבור גרופ מחזיקה ומנהלת היקף נכסים של למעלה מ-7 מיליארד דולר, הכוללים כ- 30 אלף יחידות דיור (מולטי פמילי), כ-450 אלף מ"ר של נדל"ן מסחרי וכן הלוואות מזנין וחוב בכיר.

 

אילן רביב מנכ"ל מיטב דש אילן רביב מנכ"ל מיטב דש צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x