$
שווקי חו"ל

דאו ג'ונס נגע בשיא חדש, אך יש מי ש"מבוהל באמת"

המדד חצה שלשום את רף 25 אלף הנקודות; אולם פול גמבלס מחברת MBMG סבור שהמשקיעים צריכים לדאוג מאחר שהצמיחה הגלובלית ב-2017 מזכירה תרחישים דומים שנרשמו במשברים קודמים - כשלאחר עלייה חדה נרשמה צניחה

שירות כלכליסט 09:5406.01.18
מדד דאו ג'ונס אמנם רשם שלשום (ה') שיא חדש, אך יש אנליסטים שסבורים שהדבר דווקא צריך להדאיג את המשקיעים הגלובליים.

 

 

 

דאו ג'ונס חצה בפעם הראשונה אי פעם את רף 25 אלף הנקודות - העלייה המהירה ביותר ב-1,000 נקודות בהיסטוריה שלו. זאת לאחר שרק 23 ימים קודם לכן חצה את רף 24 אלף הנקודות. "אנחנו באמת מבוהלים", אמר פול גמבלס, שותף בכיר בקבוצת MBMG.

 

 

כשנשאל מדוע לדעתו על משקיעים להימנע מלהשקיע במניות אמר גמבלס שהצמיחה הגלובלית ב-2017 מזכירה תרחישים דומים שנרשמו בזמן משברים פיננסיים קודמים, בהם לאחר עלייה ממשית נרשמה צניחה, ושלכן הסיכון עבור משקיעים הוא כעת "אקספוננציאלי".

 

הוא השווה את נתוני הצמיחה העולמיים לסיפור "זהבה ושלושת הדובים", ואמר כי "בשלוש הגרסאות הראשונות של הסיפור, זהבה חווה למעשה מוות נורא, ואנחנו חושבים שזה מה שיכול לקרות" למניות.

 

דאו ג'ונס עלה ביום חמישי ב-152 נקודות והגיע ל-25,075 נקודות, כשמדד ה-S&P 500 ונאסד"ק שברו גם הם שיאים - זאת לאחר שדווח על עלייה של 250 אלף במספר המשרות שהתווספו למגזר הפרטי האמריקאי בדצמבר, הרבה מעל לתחזית שעמדה על 190 אלף.

 

ב-2017 נתמכו המחירים ע"י צמיחה כלכלית גלובלית מחודשת ואופטימיות מצד משקיעים בעקבות הציפיות לרפורמת המס הגדולה של הנשיא דונלד טראמפ, ולפיכך לעלייה בדיווידנדים ובקניית מניות, וכן בעקבות שיעורי הריבית הנמוכים שנחשבו כמעודדים רכישת מניות.

 

 

 

הנשיא טראמפ ניסה לקחת קרדיט על השיא החדש ואמר לכתבים כי "אני מניח שעכשיו אנחנו מכוונים לרמה של 30 אלף נקודות. היו כאלה שאמרו שלא נצליח לשבור את רף ה-25 אלף הנקודות עד סוף שנתי השמינית כנשיא, והנה אנחנו רק בסוף החודש ה-11 (של הכהונה)".

 

טראמפ דחף לנסיקה של השוק מאז היבחרו לנשיא, שלא כמו קודמיו. מאז טקס ההשבעה שלו הוא צייץ יותר מ-50 פעם בעניינים שקשורים בשוק המניות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x