שווקי חו"ל

אחרי האג"ח של דיויד בואי: אמינם "יונפק" בבורסת נאסד"ק

המפיקים שעמדו מאחורי תחילת הקייררה של אמינם מנפיקים את חברת רויאלטי פלואו, שתרכוש 25% מהזכויות על התמלוגים מהשירים של הזמר. מתכוונים לגייס סכום של 50 מיליון דולר

שירות כלכליסט 12:4127.09.17

אמינם מגיע לבורסה: המפיקים שעמדו מאחורי תחילת הקריירה של כוכב הראפ הקימו חברת סטארט-אפ בשם רויאלטי פלואו (Royalty Flow), שתרכז הכנסות מהשירים של הזמר, וזו הגישה תשקיף לרשות ניירות ערך בארה"ב לקראת הנפקה ראשונה בניו יורק.

 

המפיקים, ג'ף ומאר באסס (Jeff and Mark Bass) מעוניינים להנפיק מניות ב-50 מיליון דולר, במה שהם מכנים מיני IPO, בבורסת נאסד"ק. רויאליטי פלואו מתכוונת למכור מעט יותר מ-3.3 מיליון בשווי של 15 דולר כל אחת. על פי התשקיף, נדרשת השקעה מינימלית של 2,250 דולר כתנאי להשתתפות בהנפקה.

 

דיויד בואי. עשה זאת קודם דיויד בואי. עשה זאת קודם צילום: באדיבות yes

 

בכוונת החברה להשתמש בכסף שייכנס מהההנפקה על מנת לרכוש 25% מהזכויות על התמלוגים מהמוזיקה של אמינם. רויאליטי פלואו אף מצהירה כי בכוונתה לרכוש בהמשך הדרך אחוזים נוספים מהזכויות. ההנפקה עשויה להכניס לאחים באס 18.7 מיליון דולר.

 

"תעשיית המוזיקה פורחת אולם למרבה הצער אין דרכים רבות שבהן יכולים המשקיעים להשתתף באופן פעיל בפריחה שלה, כך שאנו עושים בדיוק את זה - מעניקים למשקיעים חשיפה ישירה", אמר ל-CNBC מאט סמית', מנכ"ל חברת "רויאלטי אקסצ'יינג" (Royalty Exchange), בעלת השליטה ברויאלטי פלאו.

 

את המהלך הגדול והמוכר של מוזיקאים בוול סטריט יזם דיוויד בואי. לפני 20 שנה צירף הזמר את הזכויות לכ-300 מהקלטותיו לחבילת זכויות, שנמכרה כאגרת חוב. ההכנסה ממכירת האגרות עמדה על 55 מיליון דולר, והן העניקו לרוכשים תשואה שנתית של 7.9% למשך 10 שנים. ההחזרים התבססו על הכנסותיו של הזמר מתגמולים וממכירות אלבומים.

.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x