$
בורסת ת"א

אזורים עצרה הנפקת קרן ריט עם נכסים בחצי מיליארד שקל

חברת הנדל"ן למגורים כבר הגישה תשקיף לרשות ני"ע, אך הקפיאה את ההנפקה. בסביבת החברה טוענים כי ההקפאה נועדה כדי לנהל מגעים לגבי השקעה בקרן עם גורמים פרטיים

אורן פרוינד 08:3202.07.17

חברת המגורים אזורים שבשליטת הרשי פרידמן הודיעה כי היא מקפיאה את תוכניתה להקמת קרן ריט בתחום המגורים בישראל. אזורים כבר הגישה במאי האחרון טיוטת תשקיף ראשונית להנפקה של קרן ריט שצפויה להכיל שלושה פרויקטי מגורים עם יותר מ־500 יחידות דיור בשווי של כ־600 מיליון שקל. אזורים רצתה ליהנות מהיתרונות של חוק הריטים, שמעניק פטור ממס החברות ומס רכישה מופחת על נכסים.  

אזורים לא הסבירה מדוע החליטה להקפיא את התוכנית, ורק ציינה כי הפסיקה את ההליכים מול רשות ניירות ערך בשלב זה בנוגע לטיוטת התשקיף שהוגשה. מבדיקת "כלכליסט" עולה כי אזורים מנהלת בשלב זה מגעים עם כמה גורמים פרטיים שייכנסו להשקעה בחברה באופן פרטי לפני ההנפקה. כדי למצות את ההליכים, אזורים החליטה שלא לצאת עדיין להנפקה, ומכיוון שפג טווח הזמן שמאפשר לה להתקדם עם הטיוטה שהוגשה, היא היתה חייבת לדווח על ההקפאה למשקיעים. עם זאת, באזורים לא זנחו את הרעיון להנפיק את הקרן, שנמצאת כיום תחת חברה־בת ייעודית שלה. לאחר שתסיים את המגעים מול המשקיעים הפרטיים, היא תחליט לגבי אופן ותזמון היציאה להנפקה.

 

לחברה הייעודית שעתידה להיות קרן הריט יש פרויקט של מגורים באשדוד עם 112 יחידות דיור, קרקע בראשון לציון של פרויקט "דירה להשכיר" שעליה אמורה להתחיל בנייה של 220 יחידות דיור עד סוף השנה ופרויקט בבת ים לבנייה של 200 דירות לסטודנטים. בסך הכל מדובר על כ־532 יחידות דיור בשווי כולל של כ־500–600 מיליון שקל.

 

באזורים מסתמכים על הטבות מיסוי חדשות שהעניק משרד האוצר כדי לעודד השקעות בדיור להשכרה לטווח ארוך, שעל פיהן קרנות ריט שיתמקדו בתחום המגורים להשכרה בישראל יוכלו לרכוש דירות במס רכישה מופחת בשיעור של 0.5%, בהשוואה למס רכישה בשיעור של 8% שמשלמים משקיעים הרוכשים דירות.

 

הרשי פרידמן הרשי פרידמן צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x