$
שוק ההון

איך יגיבו השווקים לתוצאות הבחירות בארה"ב

האם הילארי קלינטון תוכל לממש בקלות את תכניותיה, ולהמשיך לכהונה שנייה, ואם טראמפ ייבחר, האם פה הגדול שלו ישבש את הסחר העולמי?

שירות כלכליסט 11:2607.11.16

קלינטון או טראמפ? מבחינת אמריקאים רבים זו בחירה בין שתי אפשרויות גרועות, ועבור המשקיעים היא מציבה לא מעט שאלות קשות בנוגע לאופן שבו יתגוננו מפני הלא נודע. בסוכנות רויטרס שאלו אנליסטים מובילים כיצד לדעתם ישפיעו הבחירות על השווקים ועל הכלכלה העולמית.

"היא מועמדת פוליטית ידועה עם ניסיון מוכח שהראה כי היא יכולה להתמודד עם הקונגרס", אומר סימון פרנץ', הכלכלן הראשי בחברת ההשקעות פנמור גורדון. אך בכל זאת, האנליסטים מסרבים לצאת בתחזיות נחרצות לגבי זהות המנצח. ככל הנראה לקח שלמדו מהברקזיט. "זה יהיה נאיבי מצד האנליסטים לא להיות זהירים יותר ולצמצם את החשיפה", מוסיף אלסטייר מקאיג מנהל ההשקעות בחברת פרן וולת'. הסיבה לכך היא שגם אם קלינטון תנצח, לא צפויה לה נסיעה חלקה. "היא ככל הנראה תרצה לרוץ לכהונה שנייה ב-2020, ולא כנשיאה לא פופולרית, ולכן זה יפגע ביכולת שלה לבצע את מה שהיא רוצה", הוסיף פרנץ'.

אולם, החלופות עלולות להיות גרועות בהרבה. בברקליס חוזים ירידה דו ספרתית במדד S&P 500 במקרה שטראמפ ינצח. "זה מעניק פרצוף לתנועת ההתנגדות לגלובליזציה. למקסיקו, שחלק ניכר מהייצוא שלהם מיועד לארה"ב, יש ללא ספק הכי הרבה מה להפסיד", אומר פרנץ'.

 

 

"אם יכריז כבר ביומו הראשון בתפקיד על סין כמי שמבצעת מניפולציות במטבע שלה, או יגיד כל דבר אחר בסגנון הדברים שרמז בעבר, יהיה בכך כדי לפגוע במסחר העולמי", מדגיש ג'רמי סטרטץ' מ-CIBC. "אם כי ישנה אפשרות שנראה טראמפ אחר לגמרי בבית הלבן. הוא יכול להיות מוריד מסים מעולה".

פרנץ מסכים. "הוא יודע לעשות עסקאות. הוא איש עסקים. בהתחשב בכך שהקונגרס קרוב לוודאי שלא יתמוך בחלק מההצעות ההזויות שלו, הוא כנראה יגיע להסכם ויהיה מנוטרל במידה מסוימת".  עם זאת, עבור רבים זה לא סיכון ששווה לקחת.

איך יגיבו השווקים לתוצאות הבחירות בארה"ב איך יגיבו השווקים לתוצאות הבחירות בארה"ב צילום: גטי אימג'ס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x