$
שווקי חו"ל

הבנק הגדול בצרפת עקף את התחזיות

הרווח הנקי של BNP פאריבה ברבעון השלישי עלה ב-3.3% ל-1.9 מיליארד יורו, על רקע זינוק של 40% בהכנסות מאג"ח

בלומברג 16:4428.10.16
תוצאות הרבעון השלישי של BNP פאריבה עקפו את תחזיות האנליסטים, על רקע זינוק במסחר באג"ח שהעלה הן באירופה והן בארה"ב את ההכנסות של הבנק הגדול בצרפת.

 

הבנק דיווח היום (ו') כי הרווח הנקי עבור שלושת החודשים עד ספטמבר עלה ב-3.3% ל-1.89 מיליארד יורו (2.06 מיליארד דולר) מ-1.83 מיליארד יורו בתקופה המקבילה אשתקד.

 

תחזיות האנליסטים ציפו לרווח של 1.69 מיליארד יורו. עוד דיווח הבנק כי ההכנסות טיפסו ב-2.4% ל-10.6 מיליארד יורו, זאת בעוד האנליסטים ציפו להכנסות של 10.2 מיליארד יורו. ההכנסות ממסחר באג"ח טיפסו ב-41%, והובילו לעלייה של 13% בהכנסות בחטיבת ההשקעות, שעמדו על 2.91 מיליארד יורו.

סניף של הבנק בפריז. "מדובר בנתונים טובים" סניף של הבנק בפריז. "מדובר בנתונים טובים" צילום: בלומברג

 

"מדובר בנתונים טובים", הגיב אלכס קונה, אנליסט בנטיקסיס בפריז. העלייה ברווח נרשמה על אף הוצאה חשבונאית חד פעמית של 202 מיליון יורו הקשורה לחובות. לא כולל ההוצאות החד פעמיות, הרווח עלה ב-15%.

 

מניות הבנק טיפסו מאז תחילת השנה ב-2% במסחר בפריז, זאת לעומת ירידה של 16% שנרשמה במדד הבנקים וחברות השירותים הפיננסים של בלומברג. לשם השוואה, המניה של דויטשה בנק, המנהל את בנק ההשקעות הגדול באירופה, נפלה ב-41% השנה. הבנק הגרמני הפתיע כשדיווח אתמול על רווחיות ברבעון.

 

BNP פאריבה הוא הבנק המרכזי הראשון בצרפת שמפרסם את דו"חות הרבעון השלישי. בשבוע הבא יפרסם את הנתונים סוסייטה ג'נרל ושבוע לאחר מכן קרדיט אגריקול.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x