$
בורסת ת"א

בעלת מניות דורשת מפריגו: התמקדו בעסקי הליבה בלבד

קבוצת סטארבורד המחזיקה ב-4.6% בפריגו מבקרת את התנהלת החברה, שנכשלה לעמוד ביעדים שהציבה לעצמה: "המאבק בניסיון השתלטות של מיילן פגע בשיקול הדעת של ההנהלה"

שירות כלכליסט 09:2312.09.16

בעלת מניות אקטיביסטית לוחצת על פריגו להתמקד בעסקי הליבה שלה. כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל. חברת ההשקעות סטארבורד (Starboard) המחזיקה 4.6% בפריגו - נתח בשווי של כ-600 מיליון דולר, העבירה אתמול מכתב בעניין להנהלת פריגו.  

סטארפורד מעבירה במכתב ביקורת על כישלונה של החברה לעמוד ביעדים שהציבה לעצמה, במסגרת המאבק נגד הצעת הרכש העוינת שהגישה מיילן, בשווי 26 מיליון דולר - מאבק שהסתיים בהצלחה, עם דחיית ההצעה באסיפת בעלי המניות.

 

במכתב טוענת סטארבורד כי "המאבק בניסיון השתלטות של מיילן פגע בשיקול הדעת של ההנהלה", שנטשה את ההתמקדות בעסקי התרופות מעבר לדלפק לכיוונים נוספים, באופן שפגע בתוצאות שלה.

 

לשיטתה של בעלת המניות, ערך השוק של פריגו אמור היה להיות גבוה בהרבה, והערכת החסר של החברה נובעת מכך שהנהלת החברה גרמה לפגיעה בביטחון המשקיעים. סטארבורד דורשת מפריגו למכור את הזכויות שלה בפעילות שאינה שייכת לעסקי הליבה.  

 

פריגו הורידה לפני חודש את תחזית הרווח השנתית שלה לטווח של 6.85 עד 70 דולר למניה - כשהתחזית שפרסמה בחודש אפריל עמדה על 8.6-8.2 דולר למניה ובתחילת 2016 על 10.1-9.5 דולר למניה. את הרבעון השני סיימה פריגו עם הכנסות של 1.44 מיליארד דולר, ירידה של 4% לעומת הרבעון המקביל ב-2015. הרווח הנקי הרבעוני הסתכם ב- 278 מיליון דולר, ירידה של 13% לעומת הרבעון המקביל.

ג'ון הנדריקסון מנכ"ל פריגו
ג'ון הנדריקסון מנכ"ל פריגו צילום: רויטרס

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x