$
בורסת ת"א

אחרי עלייה של 25% בשנה האחרונה: סקיליין תיכנס למדד יתר 50 בבורסה

חברת הנדל"ן שקרסה בבורסה מיד לאחר שהונפקה ב-2014 משלימה עוד שלב בהתרוממות שלה ותיכנס בשבוע הבא באופן רשמי למדד המייצג את 50 החברות בעלות השווי הגבוה בבורסה שאינן נכללות במדד ת"א 100

אורן פרוינד 11:4911.06.16

חברת הנדל"ן סקיליין, שקרסה בבורסת תל אביב מיד לאחר שהונפקה בשנת 2014, משלימה עוד אבן דרך בשלב ההתרוממות שלה וצפויה להיכנס בשבוע הבא באופן רשמי למדד יתר 50 במועד העדכון הקרוב של המדדים ב-15 ביוני 2016. הכניסה של סקיליין למדדים מגיעה אחרי עליית שווי של 25% בשנה האחרונה שנבעה משינוי אסטרטגי שביצעה שכלל בין היתר מימוש נכסים אגרסיבי והתמקדות בעסקי הליבה של נדל"ן מניב. מדד יתר 50 מייצג את 50 החברות בעלות שווי השוק הגבוה ביותר בבורסה שאינן נכללות במדד ת"א 100.

 גיל בלוטרייך, יו"ר דירקטוריון סקייליין ובעל השליטה בחברה, הסביר מה נעשה בחברה בשנה וחצי האחרונות. "השלמנו מתחילת 2016 ועד היום מימושי נכסים בהיקף של כ-280 מיליון שקל, אשר צפויים להניב לחברה רווח של כ-24 מיליון שקל ותזרים פנוי בהיקף של כ-190 מיליון שקל. את התמורה הצפויה מהמכירות אנו צפויים לנתב לרכישת נכסים חדשים מניבים".  

פרויקט של סקייליין בקנדה פרויקט של סקייליין בקנדה

 

סקיליין התחילה את הדרך שלה בבורסת ת"א בקריסה גדולה. בלוטרייך ניסה להנפיק אותה בישראל לפי שווי של 185 מיליון דולר קנדי, אולם קיבל רק 40% מהסכום שאותו קיווה לגייס. החברה הונפקה לבסוף בתל אביב, אולם מיד לאחר מכן החלה לצנוח והגיעה בשפל לירידה של 50% מאז ההנפקה.

 

החל משנת 2015 החברה החלה לבצע סיבוב. היא ביצעה התייעלות בבתי המלון שלה ובשאר אתרי הנופש והצליחה לשפר את התוצאות. תגובת המניה לא איחרה לבוא וכעת היא רחוקה רק ב-8% מהמחיר לפיו הונפקה. מתחילת השנה מניית החברה זינקה ב-18%.

 

יעקב אקילוב, יועץ החברה לענייני מימון שוק ההון ואסטרטגיה שצורף לחברה לצורך השינוי, הסביר כי "בשנה וחצי האחרונות סקייליין עוברת תהליך אינטנסיבי של שינוי אסטרטגי, שמטרתו לחזק את המיצוב העסקי והפיננסי של החברה, וכן לאפשר מיקוד הפעילות בתחומים בהם היא מתמחה. אני מעריך כי הצעדים שבוצעו לאורך התקופה בסקייליין שמים אותה בנקודה מצוינת להמשך צמיחה והתפתחות. בנוסף, אני מעריך כי הכניסה למדד יתר 50 צפויה לתרום בצורה חיובית להגדלת הסחירות במניה ותאפשר ביתר שאת גם חשיפה לקהל משקיעים רחב יותר".

 

בחודש מאי פרסמה סקייליין את תוצאות הדוחות הכספיים לרבעון הראשון לשנת 2016, בהם נרשמה צמיחה של כ-75% בהכנסות לכ-137 מיליון שקל, זאת הודות להרחבת הפעילות המלונאית ומסירת יחידות דיור וקרקעות. סקייליין עברה ברבעון הראשון לרווח נקי של כ-4.8 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x