$
שווקי חו"ל

כשר אבל מרוויח: סטארט־אפ החלאל הראשון בעולם יונפק בבורסה בלונדון

חברת דגאנג המלזית מרכזת נתונים מרחבי אסיה על אישורי כשרות מוסלמית של ספקי מזון וסחורות. החברה שואפת להתרחב לשווקים האירופיים ולגייס 4 מיליון ליש"ט בהנפקה בבורסה המשנית של לונדון, AIM, לפי שווי של 12 מיליון ליש"ט

שירות כלכליסט 19:5623.02.16

חברה מלזית לאימות כשרות מוסלמית, חלאל, מתכוונת להנפיק מניות לציבור בחודש הבא בבורסה המשנית של לונדון - AIM.

 

 

 

דגאנג (Dagang) היא החברה הראשונה בעולם שמרכזת נתונים על אישורי חלאל לספקי מזון וטובין אחרים. בורסת AIM מיועדת בעיקר לחברות צמיחה צעירות ובינוניות, ודגאנג מבקשת לגייס בה 4 מיליון ליש"ט לפי שווי שוק של 12.5 מיליון ליש"ט. דגאנג עובדת עם ממשלות ורשויות חלאל ברחבי אסיה, ובודקת עבורן אם ספקי מזון עובדים בהתאם לכללי הההלכה המוסלמית, השריעה. בנוסף, היא מספקת שירותי ייעוץ ומציעה קורסי הכשרה לספקים המבקשים להיכנס לשוק הכשרות המוסלמי.

 

 

 צילוםL: אי פי איי

 

כיום החברה מספקת שירותים ברחבי אסיה, אך היא מבקשת להתרחב גם לשווקים האירופיים באמצעות איחוד של כל התעודות השונות הניתנות לעסקים וספקים לתעודת כשרות חלאל אחת שהיא תספק לאחר בדיקות שהיא תבצע.

 

"השימוש באינטרנט ובטלפונים סלולריים חכמים ברחבי העולם המוסלמי הולך ונהיה נפוץ יותר, ועתה יש לנו תשתית כדי לבדוק את עמידת המוצרים בכללי החלאל, מכל מקום ובכל זמן", אמר מנכ"ל החברה מוחמד חזלי מוחמד חוסיין ליומון הבריטי "הדיילי טלגרף".

 

דגאנג דיווחה ב־2014 על הכנסות של 3.4 מיליון רינגיט מלזי (572 אלף ליש"ט) ועל רווח נקי של 730 אלף רינגיט ( 122,677 ליש"ט). החברה שכרה את פירמות הברוקראז' ארדן ואופטיבה כחתמיות ההנפקה.

 

בורסת לונדון נקלעה לבצורת הנפקות מתחילת השנה בעקבות ירידה של 20% בממוצע במחיר המניות הנסחרות בה. עם זאת, בורסת AIM שפועלת לצדה המשיכה למשוך חברות קטנות ובינוניות מרחבי העולם, ובהן גם חברות ישראליות.

 

 

 

בתוך כך, היום (ג') אישרה קבוצת בורסת לונדון כי היא מנהלת מגעים על מיזוג עם חברת דויטשה בורסה (Deutsche Boerse) שמפעילה את הבורסה בפרנקפורט, גרמניה. על פי דיווח בסוכנות רויטרס, השיחות נמצאות בשלבים ראשוניים.

 

מניות לונדון סטוק אקסציינג' גרופ (LSE) זינקו ב־18.7% לאחר פרסום הדיווח, בשעה שהמניות של דויטשה בורסה התחזקו ב־8.3%. אם המיזוג ייצא לפועל, הוא ייצור את מפעילת הבורסה הגדולה באירופה, שתהיה בעלת פוטנציאל להדוף את התחרות העזה מצד ארה"ב ואסיה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x