$
בורסת ת"א

מחזיקי האג"ח של רבוע הכחול: "אין סיכוי שהעסקה הזאת תעבור"

כפי שנחשף הבוקר בכלכליסט, המחזיקים להם חבה החברה 380 מיליון שקל, מתנגדים לביצוע לעסקה עם גינדי וצפויים לכנס אסיפה הערב ולפנות לבית המשפט על מנת לבקש את פירוק החברה ופרעון מיידי של החוב

גולן חזני 17:2731.01.16

"ההתנהלות של בעלי ומנהלי רבוע כחול היתה לא ישרה וחסרת תום לב ברמות שאני לא יכול לתאר. העסקה הזו היא חלומות באספמיה ואין סיכוי שהיא תעבור", כך אמר אחד ממחזיקי האג"ח הגדולים של אלון רבוע כחול לקראת ההודעה על כינוס אסיפת המחזיקים שאמורה להתקיים בקרוב.

אסיפת מחזיקי האג"ח שאמורה להתכנס בעקבות העסקה שבה רכשו האחים גינדי, בעלי גינדי אחזקות, את השליטה ברבוע כחול בתמורה ל-115 מיליון שקל.

 

כפי שנחשף הבוקר בכלכליסט, המחזיקים להם חבה החברה 380 מיליון שקל, מתנגדים לביצוע העסקה וצפויים לפנות לבית המשפט על מנת לבקש את פירוק החברה ופרעון מיידי של החוב.

 

שרגא בירן שרגא בירן צילום: עמית שעל

 

"בירן וקפלן עקפו אותנו, זו עסקה הזויה. במקום להכניס כסף לרבוע כחול הם מוציאים אותו" טוענים מחזיקי האג"ח.

 

לדבריהם "במקום שגינדי ישלמו 900 מיליון שקל על השליטה ברבוע כחול נדל"ן (החברה הבת, שתמורתה הציעו האחים גינדי 1.8 מיליארד שקל לפני העסקה), הם קיבלו כרטיס לוטו ב-115 מיליון שקל וזכו".

מה דעתך על מניית רבוע נדלן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

"יכול להיות שהמטרה של העסקה היא להבריח את המציעים ברבוע כחול נדל"ן, אבל עכשיו רבוע כחול תהיה שלנו, ונעמוד על כך שחברת הבת רבוע נדל"ן תימכר" כך הם מסכמים.

 

המחזיק המוסדי הגדול תיאר את התחושה הקשה בקרב כל חמשת המחזיקים הגדולים: ילין לפידות, מור בית השקעות, מגדל שוקי הון, אנליסט ואיילים. "הם מנסים להשאיר אותנו בני ערובה בידיים של גינדי".

 

לדבריו "אם היה להם קצת יושר הם היו מתייעצים איתנו לפני והיינו אומרים להם בדיוק מה דעתנו על העסקה. כעת, נוצר מצב שהם גרמו נזקים לחברה ואנחנו נתבע אותם על כך. בסופו של דבר הם הבריחו את הקונים ברבוע כחול נדל"ן וגם ביצעו העדפת נושים. אם מישהו פה התבלבל, אנחנו נגרום לו להפסיק להתבלבל".

 

 

בינתיים טרם התקבלה תגובה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x