$
שווקי חו"ל

ורייזון בוחנת רכישת עסקי האינטרנט של יאהו

סמנכ"ל הכספים של ספקית הסלולר אישר: החברה בודקת את כדאיות העסקה. ורייזון מעוניינת לדחוף ולקדם את יכולות התוכן שלה. ביאהו לא הגיבו על ההודעה

רפאל קאהאן 15:4008.12.15

סמנכ"ל הכספים של ורייזון פראן שאמו, אמר אתמול (ב') כי ספקית הסלולר מתעניינת ברכישת עסקי הליבה של יאהו. לדבריו, החברה מבצעת כרגע הערכה על כדאיותה של רכישה כזו.

 

מה דעתך על מניית VERIZON:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

עסקי הליבה של יאהו כוללים את מנוע החיפוש, אתרי החדשות והפיננסים וכן עסקי הפרסום שלה. עבור ורייזון, רכישת חטיבות אלה עשויה להמריץ את יכולות התוכן ולהוות השלמה לרכישת AOL שהחברה ביצעה מוקדם יותר השנה עבור 4.4 מיליארד דולר. עם זאת, סמנכ"ל הכספים, פראן שאמו צינן את אמירותיו והוסיף כי רכישה תתבצע רק אם מדובר בעסקה שתספק ערך מוסף למשקיעים של ורייזון.

 

מכירה של עסקי הליבה עשויים להוות גם עילה לפירוק שאר החברה שבידיה נכסים מניבים כגון: השקעה גדולה בעליבאבא הסינית שמהווה את מרבית שווי השוק שלה או אחזקותיה ביאהו יפן הרווחית. לא ברור מה עמדת ההנהלה של יאהו, אך מאמציה של מנכ"לית החברה מאריסה מאייר לשיפור ביצועיה לא הניבו את התוצאות המצופות.

 

שאמו הוסיף שדירקטוריון יאהו עדיין לא החליט על מכירת עסקי האינטרנט - ומיאהו עדיין לא נמסרה תגובה רשמית על דברי סמנכ"ל הכספים מורייזון. הדירקטוריון של יאהו התכנס בשבוע שעבר כדי לדון בחלופות השונות שעומדות בפני החברה, ועל פי הדיווחים אפשרות המכירה של עסקי האינטרנט נדונה בפגישות.

 

ביאהו עדיין עומד על הפרק מהלך הספין אוף המתוכנן של מניות עליבאבא (יאהו מחזיקה ב-15% מעליבאבא), ובשלב זה לא ברור האם אופציית המכירה של עסקי האינטרנט תבלום את התוכנית לגבי הספין אוף.

 

מריסה מאייר מנכ"לית יאהו מריסה מאייר מנכ"לית יאהו צילום: הראל עילם

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x