$
שווקי חו"ל

יאהו הגישה את המסמכים לקראת הספין אוף של מניות עליבאבא

בעקבות המהלך, שיצא לפועל ברבעון הרביעי, תקום חברה חדשה בשם Aabaco - תכלול 15% ממניות עליבאבא ואת פעילות הענן לעסקים קטנים של יאהו

מיקי גרינפלד 08:1819.07.15

עוד זה מדבר וזה בא: רגע לפני שאי.ביי משלימה את הספין אוף של פייפאל - כשפייפאל צפויה להיסחר לראשונה ביום שני הקרוב - מודיעה בסוף השבוע יאהו על יציאה למהלך דומה במניות עליבאבא שבבעלותה.  

ביום שישי הגישה יאהו באופן רשמי את המסמכים לקראת הספין אוף של מניות עליבאבא בבעלותה (מהלך של פיצול חברה תחת שליטה לחברה חדשה הנסחרת בבורסה). 

 

הספין אוף של יאהו ייצור חברה ציבורית חדשה שתיקרה אבאקו - Aabaco Holdings. אבאקו תחזיק בבעלות על 15% ומניות ענקית המסחר הסינית עליבאבא, לצד פעילות הענן של יאהו לעסקים קטנים, שהיקפה עומד על כ-50 מיליון דולר - תוספת שנועדה בעיקר לפטור את הפיצות מתשלום מס.

 

יאהו פרסמה את התוכנית לספין אוף כבר בינואר האחרון, כשהרציונאל שלו הוא להציף ערך לבעלי המניות של יאהו תוך הקטנת תשלומי המס. המהלך צפוי לצאת לפועל ברבעון הרביעי של השנה.

 

אשתקד, אחרי ההנפקה המוצלחת של עליבאבא, ויותר מאוחר עם הודעת הפיצול, נסקה מניית יאהו למחירים של יותר מ־50 דולר, אך מאז חזרה לסביבות 40–44 דולר. מניית עליבאבא עצמה קרסה משיא של 120 דולר ל־90 דולר.

 

 צילום: רויטרס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x