שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

פייזר סידרה לעצמה מס מופחת. טראמפ: "מחליא, הפוליטיקאים צריכים להתבייש"

מיזוג הענק על אלרגן שיאפשר לפייזר ליהנות מתשלום מס נמוך יותר באירלנד גורר ביקורת בארה"ב, ובכלל זה של המועמדים בפריימריז. קלינטון: "פייזר מתחמקת מתשלום חלקה ההוגן"

שירות כלכליסט 16:2424.11.15

עסקת הענק שבמסגרתה רכשה פייזר את יצרנית הבוטוקס אלרגן תמורת 160 מיליארד דולר, סופגת ביקורת קשה מצד הפוליטיקאים האמריקאיים שמוחים על כך שפייזר מתכוונת להעביר את המטה שלה לאירלנד כדי לשלם מס מופחת.

 

הילארי קלינטון, המתמודדת על מועמדות המפלגה הדמוקרטית לקראת הבחירות שיתקיימו בשנה הבאה, האשימה את פייזר בהתחמקות מתשלום "חלקה ההוגן" במסים.

 

"העסקה תגרום לכך שמשלמים המסים האמריקאיים נושאים בכל הנטל", הוסיפה. יריבה בפריימריז הדמוקרטים ברני סנדרס אמר כי העסקה הזו היא אסון לצרכנים, ומאפשרת לחברה אמריקאית גדולה נוספת להחביא את הרווחים שלה מחוץ למדינה. הביקורת הגיעה גם מהמתמודדים על ראשות המפלגה הרפובליקאית. דונלד טראמפ קראה להסדרה מחודשת של מסוי החברות וכינה את העסקה "מחליאה". טראמפ האשים את וושינטון שאיפשרה את המהלך של פייזר: "הפוליטיקאים צריכים להתבייש".

 

עסקת פייזר – אלרגן שהוכרזה אתמול (שני) היא מה שמכונה עסקה הפוכה, כלומר מיזוג של חברה אמריקאית עם חברה השוכנת במדינה עם מס חברות מופחת במטרה להעביר את המטה האמריקאי לאותה מדינה. במקרה זה, פייזר הגדולה יותר תעביר את המטה שלה לאירלנד, שם שוכנת אלרגן. שיעור מס החברות באירלנד עומד על 12.5% לעומת 35% בארה"ב.

 

הילארי קלינטון הילארי קלינטון צילום: twitter / Eric Bradner

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x