בורסת ת"א

קרן DK רוצה להדיח את נציגי יורק מדירקטוריון אלביט הדמיה

העמידה לבחירה ארבעה דירקטורים מטעמה בנוסף ליואב כפיר ומאותתת לבעלי המניות להחליף את אנשי יורק, שבהנהגתם צנחה המניה ב־95%

גולן חזני 08:1107.10.15

מאבק השליטה בין הקרנות יורק ו־DK פרטנרס באלביט הדמיהמקבל תפנית נוספת. DK החליטה להעמיד לבחירה באסיפה הכללית של בעלי המניות של אלביט הדמיה, שתתכנס בסוף החודש, ארבעה דירקטורים מטעמה — בנוסף לדירקטור היחיד שיש לה, יואב כפיר. בכך מאותתת DK לבעלי המניות של אלביט כי עליהם לבחור אם להמשיך עם הדירקטורים הקודמים של קרן יורק, שתחת הנהגתם צנחה המניה ב־95% מתחילת ההסדר, או להעדיף צוות חדש שיקבל הזדמנות להוביל את החברה.

 

ארבעת השמות שמעמידה DK הם: דוד לב, לשעבר מנכ"ל אזורים וגנדן נדל"ן; יעל רזניק, מנהלת ההשקעות של האחים ברקת; יהודה בסקין, אחראי עסקאות נדל"ן של טדי שגיא בלונדון; ומיכה קורמן, שניהל את הליך ההבראה של המשביר.

את קרן יורק מוביל יו"ר אלביט הדמיה רון הדסי, שהודח לפני שבועיים בידי דירקטוריון החברה־הבת פלאזה סנטרס מראשות דירקטוריון פלאזה. ההדחה באה בעקבות מכתב ששלחו שני דח"צים של החברה מהולנד, ובו טענו כי הדסי מאיים על הדירקטוריון ואינו ראוי להוביל את החברה. במקומו מונה ליו"ר דירקטוריון פלאזה יואב כפיר, נציג DK. DK מחזיקה ב־26% ממניות פלאזה סנטרס, הנשלטת על ידי אלביט, ואילו קרן יורק היא בעלת האג"ח הגדולה בפלאזה.

מה דעתך על מניית אלביט הדמיה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בחירה של בעלי המניות של אלביט הדמיה בחמישה דירקטורים מטעם DK תביא להדחה של יורק מהשליטה בדירקטוריון. יורק מינתה חמישה דירקטורים בחברה ו־DK אחד בלבד, למרות שליורק 24% מהמניות ול־DK 19%. היחס הזה נבע מהעובדה שבתחילת הדרך הסכימה DK לאפשר ליורק להוביל.

 

אלביט הדמיה ביקשה במקביל לכנס אסיפת בעלי מניות מיוחדת, ובמסגרתה תועלה להצבעה הדחת ארבעה דירקטורים מכהנים בפלאזה סנטרס: מרקו וויצ'רס, שריג שלהב, שלומי קלסי ויואב כפיר, וכן יוחלט על צמצום מספר חברי הדירקטוריון משבעה לחמישה בלבד (כולל שני דירקטורים חיצוניים). המהלך נועד להחזיר את השליטה האפקטיבית בדירקטוריון לנציגי אלביט והדסי ולהדיח את המתנגדים, ובראשם כפיר, ואת הדירקטור מטעם הציבור שלומי קלסי. קלסי הגיש לבית המשפט המחוזי בלוד תביעה נגזרת נגד הדסי ושישה דירקטורים נוספים באלביט, ובו טענות חמורות על המימשל התאגידי בחברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x