$
בורסת ת"א

משקיעים בקלע: יש בעיית נזילות. התנאי להחזר - סודיות

בנק הפועלים לא איפשר לשלם למשקיעים מחשבון הקרן, ולכלכליסט נודע כי חלקם קיבלו כסף מקבוצת רוביקון של בעל השליטה אמיר ברמלי, אחרי שהתחייבו שלא לחשוף זאת

תומר גנון 07:5730.09.15

בנק הפועלים לא אפשר בימים האחרונים לקרן קלע לשלם מחשבונה מיליוני שקלים שהתחייבה להחזיר לאחדים ממשקיעיה. כך עולה ממסמכים שהגיעו ל"כלכליסט". לחלק מהמשקיעים הועברו כספים מקבוצת רוביקון של בעל השליטה אמיר ברמלי, החשוד בעבירות מרמה והפרת אמונים. עוד נודע כי ברמלי דרש ממשקיעים שרצו את כספם בחזרה לחתום על סעיף סודיות, האוסר עליהם לגלות שהושבו להם כספים.

 

בערב יום הכיפורים פנתה רשות ני"ע לבית משפט השלום בת"א בבקשה לקבל צו שיאסור על ברמלי לנהל השקעות ולגייס כספים. זאת, לדבריה, בגלל החשש שישתמש בכספי משקיעים עתידיים שהוא מגייס בימים אלה לצורך מימון עסקיו והשבת חובותיו למשקיעים הקיימים. ערן שחם־שביט, סגן היועצת המשפטית של מחלקת החקירות והמודיעין של הרשות, אמר בדיון: "בעסקיו של ברמלי אין רווחים — זאת פירמידה". עוד טען שחם־שביט כי "נאספו ראיות שלפיהן ברמלי לא השיב לכמה משקיעים את כספם חרף הדרישות ממנו. על פי הראיות ישנו חשש אמיתי שלברמלי אין נזילות המאפשרת את החזר הכספים". השופטת דנה אמיר הציעה לרשות להגיש בקשה מתוקנת לאיסור עיסוק, שתאסור גם על כל גורם הקשור לקלע לגייס כספים, עד 1 בנובמבר.

 

מרוביקון נמסר בתגובה: "כפי שהובהר והוכח בעבר, קרן קלע עומדת בכל התחייבויותיה ואינה חייבת כספים למשקיעים בה. עובדה שכל ניסיונות התקשורת לאתר משקיעים כאלה נכשלו. לצערנו, גורמים בעלי אינטרס מנסים לייצר כותרות על חשבוננו. רוביקון, על מגוון נכסיה ואחזקותיה, היא הערובה למשקיעים ולהשקעות של קרן קלע. התנהלות הקרן מול משקיעיה נעשית בכפוף לחוק". רשות ני"ע ובנק הפועלים סירבו להגיב לדברים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x