$
שווקי חו"ל

נעילה שלילית בוול סטריט; כל 30 המניות בדאו ג'ונס סגרו בירידה

דאו ג'ונס איבד 1.7%, מדד נאסד"ק נחלש ב-1.1% ומדד S&P 500 ירד ב-1.5%; ברקע למסחר, דוח התעסוקה המאכזב לחודש אוגוסט, לפיו מספר המשרות שהתווספו למשק האמריקאי בחודש שעבר עמד על 173 אלף לעומת צפי לתוספת של 220 אלף משרות. הנתון עשוי להרחיק עוד יותר את העלאת הריבית בארה"ב. שיעור האבטלה בארה"ב עמד באוגוסט על 5.1% לעומת צפי ל-5.2%

גיל קליאן 23:0104.09.15

דאו ג'ונס S&P 500 נאסד"ק

 

23:00 - דוח התעסוקה הוריד את וול סטריט למטה

 

המסחר בבורסות ניו יורק ננעל הערב (ו') בירידות שערים, אחרי האכזבה של המשקיעים מדוח התעסוקה לחודש אוגוסט, לפיו למשק האמריקאי נוספו 173 אלף משרות בחודש החולף - לעומת צפי לתוספת של 220 אלף משרות. מדד דאו ג'ונס איבד 1.7% כשכל 30 המניות במדד סיימו בטריטוריה השלילית, נאסד"ק נחלש ב-1.1% ומדד S&P 500 ירד ב-1.5%.

 

בסיכום שבועי - מדד S&P נחלש השבוע ב-3.4%, מדד דאו ג'ונס השיל מערכו 3.3% ומדד נאסד"ק ירד ב-3%.

 

 

22:05 - שבוע טוב לנפט

 

החוזים על הנפט ננעלו בירידה היום (ו'), אך עלו בסיכום שבועי בשיעור של 1.8%. החוזים למסירה באוקטובר ירדו ב-1.5% ונקבעו על 46.05 דולר לחבית בבורסת הסחורות של ניו יורק.

 

21:30 - הזהב נוצץ פחות

 

מחיר הזהב ירד היום ב-0.3% ונקבע על 1,121.40 דולר לאונקיה. בסיכום שבועי ירד מחירו של הזהב ב-1.1%.  בתוך כך, שר האוצר של ארה"ב ג'ק לו אמר הערב לעמיתו הסיני שזה חשוב שסין תאפשר ללחצים בשוק להזיז את היואן למטה וגם למעלה. השרים של שתי המעצמות הגדולות בעולם נפגשו בוועידת ה-G20 שנערכת בבירת טורקיה, אנקרה. 

 

שר האוצר של ארה"ב, ג'ק לו שר האוצר של ארה"ב, ג'ק לו צילום: רויטרס

 

20:05 - מחריפות הירידות בוול סטריט

 

ירידות השערים בבורסות ניו יורק מתחזקות, על רקע אכזבת המשקיעים מדוח התעסוקה לחודש אוגוסט שפורסם מוקדם יותר היום. בתוך כך, מנהיגים של מדינות ה-G20 הנועדים בסוף השבוע בטורקיה פנו לנציגים של סין ודרשו מהם הסברים איך סין מתכוונת להרגיע את השווקים הסוערים שלה. מנהיגי 20 המדינות המתועשות חוששים מהשלכות המגמה בסין על  שאר שוקי העולם וממשבר גלובלי.  

 

18:20 - ורינט ממשיכה לאבד גובה

 

מניית ורינט יורדת ב-2% במסחר בנאסד"ק. מניית ענקית התרופות טבע יורדת בשעה זו ב-1.3%. המסחר בוול סטריט מתנהל בשעה זו בירידות לאחר האכזבה שנרשמה בדוח התעסוקה לחודש אוגוסט.

 

16:30 - פתיחה שלילית בוול סטריט

 

המסחר בול סטריט נפתח בירידות שערים של מעל 1% לאחר דוח התעסוקה שפורסם לפני כשעה.

 

 

15:30 - אכזבה בדוח התעסוקה

 

דו"ח התעסוקה בארה"ב, שמצביע על מספר המשרות שהתווספו למגזר הלא חקלאי, פורסם לפני זמן קצר ומצביע על תוספת של 173,000 משרות חדשות בלבד. נתון זה המתייחס לחודש אוגוסט הינו מתחת לתחזיות המוקדמות שצפו תוספת של 220,00 משרות. הנתון נחשב חלש - ועשוי להרחיק עוד יותר את מועד העלאת הריבית על ידי הפד שעשוי היה להיות בספטמבר. במסגרת הדו"ח, נקבע גם שיעור האבטלה בארה"ב שעומד על 5.1% לעומת צפי ל-5.2%. נתון זה דווקא מעודד עבור הכלכלה האמריקאית.

 

14:30 - צפי לירידות בפתיחת המסחר בוול סטריט

 

החוזים העתידים על המדדים המובילים בוול סטריט מצביעים על ירידות עם פתיחת המסחר היום בניו יורק. אתמול נחתם המסחר בוול סטריט במגמה מעורבת. דאו ג'ונס ו-S&P 500 עלו ב-0.1%, ונאסד"ק ירד ב-0.4%. על המסחר השפיעו שורה של נתוני מאקרו בארה"ב,לצד הצהרות הבנק האירופי המרכזי (ECB) כי יתכנו צעדי עידוד נוספים במידה והכלכלה האירופית לא תראה מגמת התאוששות ברורה. בתוך כך הוריד ה-ECB את תחזית האינפלציה שלו ל-0.1% בלבד לשנת 2015, לעומת תחזית קודמת של 0.3%, ועורר שוב את חששות השוק מדפלציה בגוש היורו. 

מה דעתך על מניית טבע (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בפאנל שנערך אתמול חזו מספר בכירים לשעבר בבנק המרכזי בארה"ב כי לאור התערערות שוקי העולם בתקופה האחרונה – פחתו הסיכויים להעלאת ריבית בארה"ב בספטמבר. שוקי המניות בעולם ירדו ב-5%-10% מאז דיוני הריבית האחרונים של הפד, וכאשר מתעורר שוב החשש לדפלציה – עושה הרושם כי עדיין לא בשלו התנאים להעלאת ריבית. הניקיי ביפן ירד הבוקר ב-2.2% וחתם ירידה שבועית של 7%. המדד היפני הגיע לרמה הנמוכה ביותר מאז פברואר, כאשר בסין הבורסות סגורות עד יום שני.

 

ג'נט ילן על רקע הפדרל ריזרב. בכירים בפד מעריכים שהסיכוי להעלאת ריבית פחת ג'נט ילן על רקע הפדרל ריזרב. בכירים בפד מעריכים שהסיכוי להעלאת ריבית פחת צילום: בלומברג

  

מניות במרכז

 

 

 

מייסד עליבאבא, ג'ק מא, ושותפו ג'ו צאי צפויים ללוות 2 מיליארד דולר כנגד מניות ענקית האינטרנט הסינית. הכסף אמור לשמש את השניים על מנת ליסד קרן השקעות חדשה. מניות עליבאבא ירדו ב-45% מאז השיא שרשמו בנובמבר האחרון.

 

בעלי המניות של טבע אישרו אתמול העלאת שכר של 10% למנכ"ל, ארז ויגודמן, וכן מינוי של 3 דירקטורים חדשים: רוזמרי קריין, ג'רלד ליברמן וגבריאל גרין זלצברגר.

 

המאבק לרכישתה של BWIN הסתיים. BWIN תירכש על ידי GVC ולא על ידי 888 אחרי קרב התמחרות בין שתי החברות. GVC תשלם על BWIN כ-1.1 מיליארד ליש"ט, או 130 פני למניה - כאשר כ-200 מיליון לירות שטרלינג ישולמו במזומן והיתרה במניות. אסיפת בעלי המניות של BWIN עדיין תצטרך לאשר את העסקה, אולם דירקטוריון החברה המליץ לבעלי המניות לאשר את העסקה הזו ולא את הצעתה של 888, בניגוד להמלצה הקודמת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x