$
בורסת ת"א

לאומי קארד: ירידה ברווח של 12.6% ל-90 מיליון שקל במחצית הראשונה של השנה

הירידה בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד, ומיוחסת להוצאות שכר של לאומי קארד, שעלו בעקבות ההסכם הקיבוצי החדש של החברה. הכנסות החברה צמחו בשיעור מתון של 2%; האשראי לרכישת רכב קפץ ב-57%

תומר ורון 10:3217.08.15
חברת לאומי קארד סיימה את המחצית הראשונה של 2015 עם רווח נקי של 90 מיליון שקל - ירידה של 12.6% בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. עיקר הירידה מיוחסת להוצאות שכר של לאומי קארד שעלו בעקבות ההסכם הקיבוצי החדש של החברה. הרווח הנקי הסתכם ברבעון השני ב-46 מיליון שקל בהשוואה ל-52 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד - ירידה של 12%. במקביל, הכנסות החברה צמחו בשיעור מתון של 2% והסתכמו ב-513 מיליון שקל.

היקף המחזור שנעשה בכרטיסי לאומי קארד הסתכם ב-32.6 מיליארד שקל - צמיחה של 4%. מדובר בצמיחה נמוכה יותר ממוצע הענף שעמד במחצית הנוכחית על 6.2%.

לאומי קארד מחזיקה בתיק ההלוואות הצרכניות הגדול ביותר בענף. הוא צמח מאז יוני 2014 ב-24% והסתכם ב-3.4 מילארד שקל, כאשר האשראי לרכישת רכב קפץ ב-57% והסתכם ב-1.1 מיליארד שקל, שהיוו כשליש מתיק האשראי הצרכני הכולל. הלוואות לרכישת רכב מתאפיינות בשיעורי ריבית נמוכים מאחר שהרכב משמש כבטוחה עבור החברה, בהתאם לכך, הריבית הממוצעת שגובה לאומי קארד עמדה על 6.3%.

 

כרטיסי אשראי של לאומי קארד כרטיסי אשראי של לאומי קארד

 

"ברבעון השני הצגנו גידול בהיקף הפעילות העסקית של החברה, אך יחד עם זאת, שורת מהלכים רגולטורים ארוכי טווח לצד גידול בהוצאות השכר והנלוות בהמשך לחתימה על ההסכם הקיבוצי, ממשיכים להשפיע על שורת הרווח", ציין עם פרסום הדוחות, מנכ"ל החברה, חגי הלר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x