$
בורסת ת"א

אינרום תספק קוביות בטון לנמל חיפה החדש ב- 104 מיליון שקל

ההסכם יתפרש על פני 3 שנים וכלולה בו אופציה להגדלה של 15% במספר הקוביות , תחת מחיר זהה ובאותם לוחות זמנים

אורן פרוינד 10:5416.06.15

חברת אינרום תעשיות שבשליטת קרן פימי תספק קוביות בטון מיוחדות לפרויקט הקמת נמל חיפה החדש. אינרום תייצר את קוביות הבטון באמצעות החברה הבת איטונג ותקבל עבור הסחורה תשלום של 104 מיליון שקל, פרוש על פני שלוש שנים.  

נמל חיפה החדש יוקם בהשקעה של כ-4 מיליארד שקל בידי החברות שפיר הנדסה ואשטרום קבוצה, והוא יאפשר כניסה של אוניות ענק, שאינה אפשרית בנמלים הוותיקים.

 

מה דעתך על מניית אינרום:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

אינרום מספקת מגוון מוצרים לענף הבנייה ופועלת דרך שלוש חברות בנות - איטונג (100%), כרמית מיסטר-פיקס (100%) ונירלט צבעים (61.6%). בראש החברה עומדים היו"ר ישי דיוידי, המוביל את קרן פימי, ולצדו המנכ"ל אלדד בן משה.

 

העסקה הנוכחית חשובה מאד לאינרום, שכן היא מהווה סנונית ראשונה בפרויקט נמל חיפה והיא עשויה לפתוח עבורה עסקות נוספות. אינרום אף דיווחה שבמסגרת העסקה הנוכחית העניקה אופציה למכירה של קוביות בטון נוספות בהיקף של 15% מהכמות שנקבעה בהסכם באותם מחירים ובאותו לוח זמנים.

 

ישי דוידי, מנהל קרן פימי, יו"ר אינרום ישי דוידי, מנהל קרן פימי, יו"ר אינרום צילום: יונתן בלום

 

העסקה תעזור לאינרום לשפר את התוצאות הכספיות שלה שהראו דשדוש ברבעון הראשון של 2015. בתקופה זו רשמה אינרום מכירות בהיקף של 211 מיליון שקל, ירידה של 1.2% מהרבעון המקביל. למרות הירידה במכירות (שנבעה בעיקר מירידה בביקוש למוצרי הצבע של נירלט), הצליחה אינרום לשמור על יציבות ברווח התפעולי שהסתכם בכ- 32 מיליון שקל. בשורה התחתונה החברה הציגה רווח רבעוני נקישל 15.7 מיליון שקל, ירידה של 12% מהרבעון המקביל.

 

אינרום הונפקה בתל אביב במאי 2014 בשווי של 790 מיליון שקל ומאז עלה שווי ב-20% ל-943 מיליון שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x