$
בורסת ת"א

נכסים ובנין: זינוק של 126% ברווח הנקי ל-113 מיליון שקל

הגידול נבע בעיקר מהעלאת שכר הדירה בנכסים, לצד אכלוס של שוכרים חדשים בבניין HSBC של החברה בניו יורק

אורן פרוינד 10:2917.05.15
חברת נכסים ובנין מקבוצת אי.די.בי מדווחת היום (א') על תוצאות כספיות טובות לרבעון הראשון של 2015. זרוע הנדל"ן של קבוצת אי.די.בי השולטת בחברות גב ים וישפרו, דיווחה על רווח נקי 113 מיליון שקל, לעומת 50 מיליון שקל ברבעון המקביל, גידול של 126%. הגידול נבע בעיקר מהעלאת שכר הדירה בנכסים, לצד אכלוס של שוכרים חדשים בבניין HSBC של החברה בניו יורק.

 

ההכנסות מהשכרת נכסים ברבעון הראשון של שנת 2015 הסתכמו ב-202 מיליון שקל, גידול של 11%. ה-NOI הסתכם ברבעון הראשון של שנת 2015 ב-157 מיליון שקל, עליה של 11% . גם בתזרים המזומנים של החברה חל שיפור והוא עמד על 131 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2015, גידול של 38% לעומת הרבעון המקביל.

 

מה דעתך על מניית גב ים:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

כמה ימים לפני פרסום הדוחות נחשף בכלכליסט כי החברה מעמידה על המדף את בניין HSBC בניו יורק. רפי ביסקר, יו"ר נכסים ובניין, התייחס היום למכירה הצפויה: "לאור הגאות שחווה שוק המשרדים בניו יורק ולאור ההשבחה המוצלחת שביצענו בבניין HSBC, החליטה נכסים ובניין לבחון אפשרויות למכירה של עד 49% מזכויותיה במגדל. בנוסף לכך, הקבוצה ממשיכה לבחון הזדמנויות ועסקאות חדשות וההחלטה לגבי מכירה או המשך החזקת הנכס תתקבל, בין היתר, על רקע אלטרנטיבות להשקעה בתחומי הליבה של החברה בארץ ובחו"ל".

 

 

רפי ביסקר רפי ביסקר צילום: יונתן בלום

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x