$
בורסת ת"א

בני מוזס, מנכ"ל בית ההשקעות כוון:"כחלון יכול לדבר, הוא לא יפרק שום בנק"

מנהל הקרנות הטוב ביותר בדירוג "כלכליסט" ו־IFO לשנת 2015 ממליץ להשקיע בבנקים הגדולים וגם לפזול לגרמניה

אתי אפללו 07:5129.04.15

בני מוזס מבית ההשקעות כוון הוא מנהל הקרנות הטוב ביותר בדירוג "כלכליסט" ו־IFO לשנת 2015, שמתפרסם היום ב"מוסף השקעות" של "כלכליסט". בדירוג, שבחן את ביצועי המנהלים לשנים 2014-2012, דורגו 50 המנהלים הטובים ביותר לפי קריטריונים של תשואה ביחס לסיכון, תקופת ניהול הקרנות, היקף נכסים מנוהל ומספר קרנות מנוהלות. 

 

שני בדירוג ניצב יואב טל מבית ההשקעות מיטב דש, ואחריו דקל קוטלר, סמנכ"ל השקעות באילים קרנות נאמנות.

 

בניגוד לשנים הקודמות, שבהן בלטו בדירוג מנהלים שניהלו מגוון קרנות בקטגוריות האג"ח, השנה בלטו בו מנהלים שמתמחים בקטגוריות ספציפיות.

 

בראיון ל"מוסף השקעות" ציין מוזס, העומד בראש הרשימה, כי לאור תנאי השוק, הוא ממליץ ללקוח הסולידי להחזיק אג"ח בריבית משתנה. "יש מעט אפשרויות כאלה בארץ ובחו"ל, אבל הן יכולות לתת מענה הולם לסערה שתבוא עלינו כשתתחיל העלאת הריבית בארה"ב", הסביר. להערכתו, זו תתחיל בסביבות אוקטובר. "השווקים בעולם חלשים, ויו"ר הפדרל ריזרב ג'נט ילן לא תרצה לדחוף עוד את הדולר מול היורו והין. עליה להשאיר את הדולר אטרקטיבי לתחרות בשוק הגלובלי. החוזק של הדולר מקטין את היצוא ויקטין את התמ"ג, וזה יספק לה תירוץ לדחות את העלאת הריבית ככל שתוכל".

 

בהנחה שהתחזית שלך תתממש, מהן הזדמנויות ההשקעה הכדאיות?

"בארה"ב, חברות שמתמקדות בייצור ובמכירה בשוק האמריקאי. באירופה, גרמניה היא מעצמת יצוא, וחולשת היורו תוביל אותה להגדיל את היצוא עוד יותר".

על השאלה האם הגיע הזמן לחזור להשקיע בנפט, מוזס ענה בשלילה. "תהליכי ההפקה עוברים כעת שיפור, שיוביל להפחתת עלות ההפקה".

 

יש הזדמנות במדד ת"א־25?

"יש הזדמנות במניות שני הבנקים הגדולים. מכפילי ההון הנמוכים שלהם מגלמים הפרשות וקנסות עבר בשל ההסתבכות בארה"ב, ולא את הצפוי בעתיד".

 

הם לא מגלמים את החשש ממשה כחלון כשר אוצר?

"כחלון לא יפרק שום בנק. הוא יכול לדבר, אבל בניגוד לחברת סלולר, בנק הוא מוסד שאנשים זקוקים לו. לקוח לא יכול להגיד לבנק, 'אם לא תוריד לי תעריף מ־70 שקל ל־60 שקל, אני עוזב'. מה האלטרנטיבות? השוק החוץ־בנקאי? הם יוותרו על ריביות רצח כדי להוציא את הרישיון הדרוש ולהתחרות בבנקים? אין שום איום אמיתי על הבנקים".

"הבנקים הגדולים הם אפשרות קנייה", אמר מוזס, ומוסיף: "אני לא מבין את המוסדיים שקונים אג"ח של בנק בריבית של 0.5% ולא מניה שלו. אם הבנק ייפול, מישהו חושב שהוא ישלם את האג"ח?".

 

בני מוזס, כוון בית השקעות בני מוזס, כוון בית השקעות צילום: תומי הרפז

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x