$
בונים קריירה ומשפחה

האוצר נותן הזדמנות נוספת למשיכת כספי גמל: 3 חודשי הארכה למשיכת הקופות הקטנות

מדובר בהוראה שאפשרה לבעלי חשבונות לא פעילים בקופות גמל למשוך עד 7,000 שקל בפטור מקנס לפני גיל הפרישה. פרצה בחוק יסוד הכנסת מאפשרת ללא אישור ועדת הכספים להאריך את הפטור ב-3 חודשים

רחלי בינדמן 13:1429.03.15

אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר מאריך מכוח חוק יסוד הכנסת ב-3 חודשים, את הוראת השעה למשיכת כספים עד סכום של 7000 שקל, בפטור ממלא ממס.

 

מדובר בהוראה שנכנסה לתוקף באפריל אשתקד ואפשרה לבעלי חשבונות רדומים (לא פעילים) בקופות גמל שברשותם סכום מצטבר (בכל החשבונות) של עד 7000 שקל, למשוך את הכספים בפטור מתשלום קנס (של 35% מהסכום) לפני גיל הפרישה.

 

ההוראה אמורה הייתה להגיע לסיומה בעוד יומיים, בסוף חודש מרץ, ובאגף שוק ההון כבר הבהירו כי הם יפעלו דרך ועדת הכספים להאריך אותה לתקופה נוספת על רקע היקף משיכת הכספים הנמוך שהיווה כ-20% בלבד מסך הסכומים הזכאים למשיכה (כ-2.5 מיליארד שקל).

  

שטרות. רק 3 ימים למשוך את הכסף ללא קנס של 35% שטרות. רק 3 ימים למשוך את הכסף ללא קנס של 35% צילום: שאטרסטוק

 

כעת נמצאה פרצה בחוק יסוד הכנסת המאפשרת כבר עכשיו ללא אישור ועדת הכספים של ההוראה ב-3 חודשים. זאת כיוון שסעיף בחוק היסוד קובע כי "כל חיקוק שתקפו היה פוקע תוך שני החדשים האחרונים לתקופת כהונתה של הכנסת היוצאת, או תוך ארבעה חדשים לאחר שהכנסת החליטה להתפזר, או תוך שלושת החדשים הראשונים לתקופת כהונתה של הכנסת הנכנסת - יעמוד בתקפו עד תום שלושת החדשים האמורים". לכן, הוראת השעה מוארכת ב-3 חודשים נוספים והיא תפקע ב-30 ביוני השנה.

 

במקביל, מתכננים באוצר לפנות לועדת הכספים ולבקש הארכה נוספת ומוסדרת של ההוראה ובמקביל להחיל אותה גם על כספים רדומים בביטוחי המנהלים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x