$
שווקי חו"ל

בלעדי לכלכליסט

eASIC בדרך לגייס 100 מיליון דולר בנאסד"ק

לפי שווי של 450 מיליון דולר. היקף המכירות של eASIC, שהוקמה על ידי צבי אורבך, עומד לפי הערכות על 50 מיליון דולר לשנה

גולן חזני 08:1619.02.15

החברה הישראלית אמריקאית eASIC צפויה לגייס 100 מיליון דולר לפי שווי 350–450 מיליון דולר בהנפקה בבורסת נאסד"ק, כך נודע ל"כלכליסט". את ההנפקה יוביל בנק ההשקעות מורגן סטנלי.

 

עד כה גייסה החברה המספקת טכנולוגיה לתכנון שבבים 119 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים. עם המשקיעים ב־eASIC נמנות ספקית הזיכרונות סיגייט, והקרנות אוורגרין הישראלית, קושלה ונצ'רס של וינוד קושלה, קרשנדו וקליינר פרקינס. החברה מעסיקה 200 עובדים ומרכזה בסנטה קלרה, קליפורניה, החברה מחזיקה במרכז פיתוח גם ברומניה. לחברה אין כיום פעילות בישראל, לאחר שפעילות המכירות שהחזיקה כאן בעבר נסגרה. בועז דינטי, שמשמש משקיף בדירקטוריון, הוא הנקודה הישראלית היחידה בחברה כיום.

 

eASIC מפתחת פתרון שנקרא "Asic מובנה", המאפשר פיתוח שבב הניתן לתכנות על ידי הלקוחות — ספקיות מוצרי אלקטרוניקה ומחשוב בדרך כלל — תוך הוזלה של הפיתוח, שיפור זמן העבודה וצריכת אנרגיה נמוכה יחסית.

 

כיום קיימים בשוק שני סוגי שבבים: FPGA שהנו שבב גדול, בעל צריכת זרם גבוהה, בעלות נמוכה יחסית של פיתוח, ובעל גמישות רבה בכל הנוגע לתכנות מחדש; ו־ASIC, שבב זול יותר עם צריכת זרם נמוכה, אך עלות הפיתוח שלו עצומה ויכולה להגיע ל־40 מיליון דולר. eASIC פיתחה פתרון ביניים, שבב בגודל בינוני, בעל גמישות תכנות מסוימת וצריכת אנרגיה בינונית. עם לקוחות החברה נמנות טקסס אינסטרומנט, וואווי הסינית ו־nec היפנית.

 

 צילום: בלומברג

 

eASIC הוקמה ב־1999 על ידי צבי אורבך וישראלים נוספים בעמק הסיליקון. אורבך היה בין מייסדי חברת השבבים הישראלית צ'יפ אקספרס, אולם בעקבות כניסת משקיעים הובא מנכ"ל מקצועי לחברה. לאחרונה חלקו בצ'יפ אקספרס נמחק לחלוטין בעקבות גיוס הון. אורבך הקים את eASIC לאחר שעזב את צ'יפ אקספרס במטרה להחזיק בשליטה של החברה ולא לאפשר למשקיעים חיצוניים להחליף אותו. אורבך הקים את החברה בעמק הסיליקון, בהון עצמי, והקטין עלויות על ידי הקמת מרכז פיתוח ברומניה. החברה הגיעה לשלב המכירות ללא הון חיצוני. בשלב מסוים אורבך עזב גם את eASIC החברה, לאחר שגם כאן הדירקטוריון החליט למנות מנכ"ל אחר. היום משמש כמנכ"ל ונשיא eASIC רוני וסישטה שהגיע לחברה מ־LSI LOGIC. אורבך פנה לעיסוקים חדשים. כיום הוא בעל מניות בחברה.

 

eASIC נוסדה ב־1999 והיקף מכירותיה עומד לפי הערכות עומד על 40–50 מיליון דולר בשנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x