$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

צעדי ההתייעלות במיטב דש יפגעו גם בשירות הלקוחות

לאחר שפיטר בנובמבר 30 עובדים, ממשיך מנכ"ל בית ההשקעות אילן רביב בקיצוצים נוספים: הפעם בהוצאות ליסינג, שימוש במדפסות ובטלפונים, התקשרות עם ספקים חיצוניים - וגם קיצור שעות המענה במוקד השירות הטלפוני

רחלי בינדמן 06:5009.02.15

לאחר שכ־100 עובדים פוטרו בתהליכי המיזוג בין בתי ההשקעות מיטב ודש לפני כשנתיים, ו־30 עובדים נוספים פוטרו בנובמבר האחרון, חוששים 800 העובדים הנותרים כי גל פיטורים נוסף בדרך. אך בינתיים נראה כי המנכ"ל אילן רביב והבעלים של בית ההשקעות צבי סטפק ואלי ברקת נוקטים צעדי התייעלות אחרים בניסיון להימנע משליחת עובדים נוספים הביתה.

 

ל"כלכליסט" נודע כי העובדים קיבלו הוראה שלא להדפיס דפים צבעוניים ללא אישור סמנכ"ל, קוצץ הקילומטראז' לאלה מהם הזכאים לרכב בליסינג, הוגבל השימוש בטלפונים ונפתחו מחדש הסכמים מול עורכי דין, רואי חשבון ויועצים מקצועיים חיצוניים אחרים.

 

בונוסים צנועים יותר

 

כמו כן, העובדים - ובעיקר אלה שהגיעו מדש והיו רגילים למדיניות שכר ובונוסים מפנקת - נאלצו להתרגל לתרבות בונוסים צנועה יותר, ובסוף 2014 קיבלו מרבית העובדים רק משכורת בונוס אחת.

 

טרם נקבע היקף הבונוסים לעובדי מחלקת ההשקעות, שבה הבונוסים נגזרים מהביצועים השנתיים, ואלה ייקבעו רק בסמוך לפרסום הדו"חות השנתיים של 2014. על פי הערכות, רביב גם פועל למיקוד הפעילות העסקית של מיטב דש והתרכזות בפעילות הליבה של ניהול כספי לקוחות, ובוחן ויתור על פעילויות אחרות. כך, למשל, יצא בית ההשקעות באחרונה מפעילות ייעוץ המשכנתאות ובוחן הכנסת שותפים לפעילות הברוקראז' שלו.

מתברר כי מאמצי ההתייעלות משפיעים לא רק על העובדים, אלא גם על לקוחות החברה. באחרונה, לאחר עזיבתו של מנכ"ל חברת הגמל איציק אסטרייכר והחלפתו בטדי לין, התקבלה החלטה לקצץ בשעות הפעילות של מוקדי השירות הטלפוני של קרנות הגמל וההשתלמות. המוקד שהעניק שירות עד לאחרונה בימי חול בשעות 20:00–8:00 נסגר עתה כבר בשעה 17:00, ובימי שישי וערבי חג הוא ימשיך לפעול כפי שהיה, בין 8:30 ל־12:30. מי שאיישו את המוקד הזה בשעות הערב היו בעיקר סטודנטים, וכעת שכר השעות שלהם ייחסך.

 

לפי גורמים בבית ההשקעות, ההחלטה על הסגירה המוקדמת של המוקד התבססה על נתונים, שהצביעו על כך שבשעות הערב אין כמות משמעותית של שיחות, וכי גם המוקדים של בתי ההשקעות המתחרים פתוחים לכל המאוחר עד 18:00, והם משרתים קהל בימי שישי.

 

צבי סטפק צבי סטפק צילום: עמית שעל

 

יש צ'אט ומייל

 

עם זאת, ההחלטה לקצץ בשעות המוקד אינה עניין של מה בכך והיא עשויה להשפיע על הקשר מול החוסכים, במיוחד לאור העובדה שמיטב דש נאלץ להתמודד בשנים האחרונות עם פדיונות כבדים בקופות הגמל, גל שאותו הצליח לעצור רק בשנה שעברה. עם זאת, גורמים במיטב דש טרחו להדגיש כי מעבר למענה הטלפוני הם מפעילים שירות צ'אט ומענה לפניות במייל, המטופל בתוך יום עסקים אחד.

 

ממיטב דש נמסר בתגובה: "מיטב דש פועל דרך קבע ביעילות ובחסכנות בכספי המשקיעים, ואין בדעתנו להתייחס שוב ושוב לצעדים מינהלתיים פנימיים ברוח זו". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x