שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

עזריאלי גייסה 615 מיליון שקל בשלב המוסדי

הגיוס נסגר בריבית צמודה של 0.65%; חברת הנדל"ן המניב מבקשת לגייס עוד 85 מיליון שקל בשלב הציבורי שיתקיים בשבוע הקרוב

אורן פרוינד 20:0207.02.15

המוסדיים הישראליים הסתערו על הנפקת האג"ח הציבורית הראשונה של עזריאלי, והזרימו ביקושים של 3.1 מיליארד שקלים בשלב המוסדי שהתקיים ביום חמישי האחרון. לאור הביקושים החליטה חברת הנדל"ן המניב מהגדולות בישראל לקבל התחייבויות מהמוסדיים בשלב זה בהיקף של 615 מיליון שקל. הגיוס נסגר בריבית צמודה של 0.65%, בדומה לריבית שגייס בנק מזרחי טפחות לפני שבוע וחצי. בימים הקרובים תקיים עזריאלי את השלב הציבורי, בגיוס החוב והיא צפויה לגייס 85 מיליון שקל נוספים - כך שבסך הכל יסתכם הגיוס ב־700 מיליון שקל.

 

הגיוס נעשה כחלק ממהלך רחב של מימון מחדש בהיקף של 1.3 מיליארד שקל שמובילה הקבוצה. החוב נועד להחליף חובות ישנים עליהם משלמת עזריאלי ריבית ממוצעת צמודה של 3.1%. כחלק מהמהלך מתכננת עזריאלי לגייס 600 מיליון שקל נוספים מבנקים וכן ממוסדיים בדרך של הלוואות פרטיות. סדרת האג"ח החדשה של עזריאלי היא בעלת מח"מ של 5.5 שנים.

 

יובל ברונשטיין יובל ברונשטיין צילום: נמרוד גליקמן

 

הפירעון הסופי של הקרן הוא בשנת 2025. עזריאלי היא אחת מקבוצות הנדל"ן בעלות רמת המינוף הנמוכה בישראל ונכון לרבעון השלישי של 2014 הציגה יחס החוב למאזן (LTV) של 38%. כמו כן במועד זה לחברה היתה יתרת המזומנים בהיקף של 144 מיליון שקל (סולו מורחב).

 

עד כה נמנעה עזריאלי, שנסחרת בשווי של 15.8 מיליארד שקל, מגיוס אג"ח ציבוריות, מכיוון שקיבלה תנאי מימון נוחים מהגופים המוסדיים בגיוס חוב פרטי. אג"ח עזריאלי מדורגות +AA בידי חברת הדירוג מעלות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x