$
בורסת ת"א

מתוק לו, מתוק לו: מנכ"ל כרמית החדש יהיה יקר מהקודם ב-5.5%

מתניה שוורץ, מנכ"ל כרמית הנכנס, יהיה זכאי למשכורת חודשית של 55 אלף שקל ברוטו, ושני סוגים של בונוסים בסוף השנה

גיל קליאן 10:2820.01.15

שכר חודשי של 55 אלף שקל ברוטו בחודש - ובונוס של עד 6 משכורות ו-4.75% מהרווח הנקי של החברה - אלה תנאי השכר החדשים של מנכ"ל כרמית הנכנס, מתניה שוורץ. כך עולה מדו"ח זימון אסיפת בעלי המניות שפירסמה החברה היום (ג').

 

שוורץ יועסק בכרמית במשרה מלאה. עלות שכרו השנתית של שוורץ צפויה להיות גבוהה מעט לעומת המנכ"ל היוצא, סטיב גרין. עלות השכר השנתית של שוורץ היא 1.2 מיליון שקל (על בסיס נתוני שנת 2013) - גבוהה ב-5.5% לעומת עלות השכר בפועל של גרין באותה שנה, שעמדה על כ-1.1 מיליון שקל.

מה דעתך על מניית כרמית:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

שוורץ לא יקבל אופציות מהחברה, ויקבל 2 סוגי בונוסים שנתיים. הראשון ייגזר מהרווח הנקי של חברת הממתקים. ברווח נקי שנתי שיהווה עד 2% מהרווח הנקי לא יקבל שוורץ בונוס. אבל, ברווח נקי שיהווה מעל 7% מהכנסות החברה, יגזור שוורץ קופון של 4.75% מהרווח הנקי של החברה. בשנת 2013 עמד שיעור הרווח נקי של כרמית על 4.3%, כך שנראה כי מדובר ביעדים שיבטיחו לשוורץ בונוס כלשהו בסוף השנה. בסוג הבונוס הראשון מוגבל שוורץ בתקרה של 500 אלף שקל בשנה.

 

הבונוס השני של שוורץ ייגזר מתקציב החברה. שוורץ יתוגמל כבר בעמידה של 90% בתקציב, אז יקבל משכורת אחת. בעמידה של 110% בתקציב, יקבל 6 משכורות.

 

במקביל תבקש כרמית מבעלי המניות לאשר את חבילת הפרישה של גרין. גרין זכאי על פי חוזה ההעסקה שלו לתקופה של 3 חודשי שכר במקרה של פרישה, כאשר החברה מבקשת לאשר לו חבילת פרישה בעלות 89 אלף שקל מעבר להסכם הקיים. החברה מבקשת לאשר לגרין, פדיון ימי חופשה לרבות הטבות סוציאליות בהיקף של 25 אלף שקל, חודש נוסף של שכר בעלות של 50 אלף שקל, ורכב לרבות דלקן עד סוף מאי בעלות של 11 אלף שקל.

 

לני סקסטין, בעל השליטה בכרמית לני סקסטין, בעל השליטה בכרמית צילום: טל שחר

בטל שלח
    לכל התגובות
    x