$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

פופי פטאל חוזר לשוק ההון; ינהל חברת חיתום חדשה שהקימה סייבל השקעות

סייבל, בבעלותם של שחר סיידון ויעל שניצר, גייסה את פטאל שניהל בעבר את תחום החיתום בחברת הביטוח הראל, כמנכ"ל החברה־הבת החדשה אינספיריישן אינווסטמנטס

גולן חזני 07:5718.01.15
סייבל השקעות שבבעלותם של שחר סיידון ויעל שניצר נכנסת לתחום החיתום ומקימה חברה חדשה שתפעל בתחום הנפקות האג"ח והמניות. ל"כלכליסט" נודע כי סייבל הקימה חברה־בת בשם אינספיריישן אינווסטמנטס, שלה רישיון מפיץ והיא עומדת בתנאי רשות ני"ע.

 

סייבל גייסה כמנכ"ל החברה־הבת את פופי פטאל, מוותיקי שוק ההון ומי שניהל את תחום החיתום בחברת הביטוח הראל. בשנים האחרונות היה פטאל פעיל עצמאית בתחום הבנקאות להשקעות ודירקטור בחברות ציבוריות כמו אאורה ואייביטרנס. פטאל היה שותף ברבות מההפרטות שביצעה המדינה בחברות שהיו ממשלתיות, בהן בזק, כיל, בזן והבנקים הגדולים.

 

שחר סיידון שחר סיידון

 

עד היום שימשה סייבל שהוקמה ב־2001 כיועצת הנפקות בולטת בעיקר בחברות ביומד וגז ונפט, וכן בתחום התקשורת והאינטרנט. סייבל ליוותה כיועץ מוסדות אקדמיים, בתי חולים וקרנות הון סיכון, ובין היתר את החברות אורמד ואלקוברה שהגיעו לשווי של מאות מיליוני דולרים, פרולור שנמכרה ב־450 מיליון דולר לאופקו ומזור רובוטיקה שהגיעה לשווי של מעל חצי מיליארד דולר. סייבל משמשת גם כנציגה של כמה קרנות גידור בארץ. תחום החיתום וההפצה שאליו היא נכנסת עכשיו סינרגטי לפעילות שלה.

 

עד היום סייבל היתה פעילה בשוק ההון בעיקר בהנפקות אקוויטי וליוותה גיוסי הון למגוון רחב של חברות ציבוריות בהיקף של מעל מיליארד שקל. סיידון אמר כי לחברה אין כוונה לפגוע בחברות החיתום שליוו את החברות שעמן היא קשורה, אלא להצטרף כחתם להנפקות. החברה גם תוביל עסקאות מימון לחברות.

 

"הקמת חברת ההפצה הנה מהלך אסטרטגי חשוב לסייבל שאנו בוחנים זמן רב לאור העובדה שראינו את תפקיד יועץ ההנפקה כמאוד חיוני ללקוחותינו. אנחנו מתכוונים להמשיך ולשמש כיועצים בחלק מהמקרים, אך בהחלט ניתן משקל גדול יותר מתוקף תפקידנו גם כמפיץ", אמר סיידון. "נהיה בהנפקות של חברות שאנחנו מאמינים בהן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x