$
בורסת ת"א

משפחת דוניץ תמכור מניות לחברה הציבורית

האחים רם דוניץ ותמר רוטברג ימכרו את מלוא המניות (36%) שברשותם תמורת 49 מיליון שקל

אורן פרוינד 08:2407.01.15

עסקת בעלי עניין מעוררת פליאה דווחה אתמול למשקיעי חברת הנדל"ן הבורסאית דוניץ שבשליטת משפחת דוניץ. האחים רם דוניץ ותמר רוטברג, שמחזיקים ב־32.6%, חתמו עם החברה על הסכם למכירת מלוא המניות שברשותם ב־49 מיליון שקל.  

האחים דוניץ מעוניינים למכור את המניות במחיר של 19.76 שקל למניה, פרמייה של 17.8% על מחיר השוק. שווי החברה של דוניץ בבורסה עומד על 127 מיליון שקל. ועדת הביקורת והדירקטוריון של דוניץ אישרו את הסכם המכירה בטענה כי הרכישה עומדת במבחני החלוקה וכי מחיר הרכישה הוא מוצדק לפי נתונים שהובאו בדבר רווחים צפויים מהפרויקטים של החברה.

 

רק לפני שבועיים הוגשה לבית המשפט בקשה לאישור תביעה נגזרת נגד החברה. לטענת בעל מניות מיעוט בחברה, בני משפחת דוניץ ומקורבים לה מחזיקים בחברה מניות בשיעורים הקרובים ל־5% לכל מחזיק, אך נמוכים משיעור זה, ובשיטה זו נמנעים לכאורה מדיווח על החזקה המצטברת לכדי כ־57%.

 

בתביעה נטען כי פיצול ההחזקות בין בני המשפחה הוא מלאכותי, וכי בפועל המשפחה ביצעה עסקאות עצמיות אסורות ב־28 מיליון שקל. התובע ביקש כי תאושר תביעה לביטול מדיניות התגמול שאישרה החברה, ביטול תנאי כהונה והעסקה של יו"ר הדירקטוריון יעקב דוניץ והמנכ"ל ניסים אחיעזרא וכן לבטל מענק פרישה ששולם לדב דוניץ ששימש בעבר כנושא משרה בחברה.

 

עסקת בעלי עניין. הדירקטוריון אישר (אילוסטרציה) עסקת בעלי עניין. הדירקטוריון אישר (אילוסטרציה) צילום: שאטרסטוק

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x