$
בורסת ת"א

רגע הפרדת הכוחות באי.די.בי מתקרב לישורת האחרונה

לדברי מקורב לחברה, אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה כבר השלימו עם הרעיון כי ייפרדו זה מזה, אך טרם הוסכם מי יישאר ומי ילך ובאיזה מחיר

גולן חזני 08:4108.12.14

אדוארדו אלשטיין ומוטי בן־משה טרם הגיעו להסכמות בדבר אופן הפרידה ביניהם, אף שלדברי מקורבים לחברה, הם נראים כמי שהשלימו עם רעיון הפרדת הכוחות.

כפי שפורסם אתמול ב"כלכליסט", בן־משה ביקש מאלשטיין לקבל החלטות עוד לפני חזרתו של אלשטיין לארגנטינה, ואף הציע לקיים התמחרות על ניהול החברה.

 

אלשטיין, שאמור לעזוב היום את ישראל, טרם קיבל החלטה, ונראה כי אינו מעוניין לפעול בלוח זמנים צפוף. בשלב זה לא מן הנמנע כי ידחה את שובו לארגנטינה כדי לנסות ולהגיע להסכם היפרדות עוד קודם. מנגד, אפשר שייסע ואת המו"מ יבצע בשמו עו"ד סאול צאנג. אלשטיין ככל הנראה אינו מעוניין בהתמחרות על קבלת מושכות הניהול, ומעדיף פרידה מלאה משותפו לגרעין השליטה.

 

הפגישה בין אלשטיין ובן משה במוצאי שבת בירושלים נמשכה למעלה מחמש שעות, וככל הידוע הוצג בה הסכום שבו בן־משה יהיה מוכן לרכוש את חלקו של אלשטיין, וכן הוצג הסכום שבו אלשטיין יהיה מוכן לרכוש את חלקו של בן־משה. לפי מקורב לאי.די.בי, הרושם הוא שהמאבק בין השניים אינו על השאלה מי יישאר באי.די.בי, אלא מי יצליח לברוח ולהימנע מהשקעות נוספות. "לשניהם ברור שזו השקעה גרועה שיהיה קשה לראות ממנה רווח מתישהו", אמר המקורב.

 

כל צד חושד שהצד שכנגד איננו מסוגל לעמוד בהסכם במב"י ‑ שלפיו צד אחד ירכוש או יירכש במחיר שמציע הצד השני ‑ וזו כנראה הסיבה שהצעה להפעלת המנגנון לא עולה על השולחן. מי שיישאר בחברה יצטרך לעמוד בהזרמת ענק של 900 מיליון שקל לחברה, זאת לאחר שהשניים כבר השקיעו 1.5 מיליארד שקל, וכיום הם מופסדים כמיליארד שקל. עם זאת, קיימת סבירות לא נמוכה שאם לא יגיעו להסכמות על פרידה, ימשיכו יחד כשותפים בחברה.

 

אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה צילום: רותם מלנקי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x