$
שווקי חו"ל

נוירודרם עידכנה את התשקיף: תנסה לגייס 82 מיליון דולר בנאסד"ק

זאת לפי שווי חברה של 262-213 מיליון דולר אחרי הכסף. נוירודרם היא חברת תרופות בשלב הקליני, המפתחת מוצרים הקשורים למערכת העצבים המרכזית

ניר צליק 15:0003.11.14

נוירודרם, חברת פיתוח התרופות הישראלית, המנוהלת על ידי ד"ר עודד ליברמן, ונמצאת לקראת הנפקה, כפי שנחשף בכלכליסט, עידכנה את התשקיף. החברה תנסה לגייס עד 82 מיליון דולר לפי שווי של 262-213 מיליון דולר אחרי הכסף.  

נוירודרם היא חברת תרופות בשלב הקליני, המפתחת מוצרים הקשורים למערכת העצבים המרכזית, שנועדו להתגבר על ליקויים משמעותיים בטיפולים הקיימים ולהגיע ליעילות קלינית משופרת באמצעות מתן מבוקר ורציף של התרופות. במחלת הפרקינסון יש לנוירודרם ארבעה מוצרים המצויים בשלבי פיתוח שונים המציעים פתרון כמעט לכל חולה פרקינסון, מהשלב המתון של המחלה ועד לשלב החמור מאוד שלה.

  

ברשימת בעלי המניות הגדולים של החברה ניתן למנות את קפיטל פוינט, המחזיקה ב-16.6% מהמניות, שמואל קבילי, המחזיק ב-22.2% מהמניות, עודד ליברמן, מנכ"ל החברה, המחזיק ב-3.9% מהמניות, רוברט טאוב, היזם מאחורי אומריקס המכהן כיו"ר החברה, ומחזיק ב-28% מהמניות ואווה וושר, המחזיק ב-25.9% מהמניות.

 

רוברט טאוב רוברט טאוב צילום: עמית שעל
נוירודרם גייסה עד היום 43 מיליון דולר, המוצרים המובילים של החברה הם ND0612H ו-ND0612L המיועדים להפחית במידה משמעותית את הסיבוכים המוטוריים המאפיינים את מחלת הפרקינסון, על ידי שמירה על רמות יציבות ובעלות משמעות קלינית של תרופת הלבודופה בדם במשך כל שעות היום. מוצר נוסף הוא ה- ND0680 הניתן לתת קבוצה של חולי פרקינסון מתקדמים, אשר התסמינים שלהם התקדמו לשלב חריף יותר, והם זקוקים למינונים גבוהים אף יותר של הלבדופה.

 

החברה הודיעה על תוצאות חיוביות בניסוי שלב 2 שהוצג בניו יורק, בפני באי הכנס השנתי של קרן הפרקינסון של מייקל ג'יי פוקס. הניסוי, מבוקר פלצבו, בדק אספקה תת עורית רציפה של תרופת הלבודופה בקרב חולי פרקינסון הנמצאים בשלב מתון עד מתקדם של המחלה. מן הניסוי עלה כי חולי פרקינסון בשלב מתון עד מתקדם של המחלה, שקיבלו מנות של לבודופה בצורה נוזלית באספקה תת עורית רציפה, הפגינו ירידה משמעותית בתנודות של ריכוזי הלבודופה בפלזמה לעומת חולים שקיבלו פלצבו.

 

בנוסף, נוירודרם מפתחת את ND0701, פרומולציה חדשה לתרופה אפומורפין, הניטלת באופן תת עורי על ידי מטופלים הסובלים ממחלת פרקינסון חמורה ואינם מגיבים היטב ללבודופה/קרבידופה. מלבד קו המוצרים למחלת הפרקינסון, מפתחת נוירדורם מוצרים נוספים למחלות מערכת העצבים המרכזית בינהם, מדבקה להעברה טרנסדרמלית של תרופה המבוססת של שילוב של ניקוטין ואופיפרמול לטיפול בהפרעות קוגניטיביות כגון ADHD.

 

נוירודרם עדיין לא מייצרת הכנסות וההפסד של החברה בששת החודשים הראשונים של 2014 הסתכם ב-5.7 מיליון דולר לעומת הפסד של 20.3 מיליון דולר בתקופה המקבילה. את 2013 סיימה החברה עם הפסד של 88.9 מיליון דולר לעומת הפסד של 4.9 מיליון דולר ב-2012. עיקר ההפסד ב-2013 נבע מהוצאה פיננסית הקשורה להמרת חוב למניות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x