שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מט"ח וסחורות

הנפט עלה ב-0.6% למחיר של 93.96 דולר לחבית

בלונדון החוזים העתידיים על נפט מסוג ברנט ירדו הבוקר ל-101.91 דולר לחבית - שפל של 14 חודשים

שירות כלכליסט 23:0221.08.14

הנפט ננעל היום (ה') בעלייה בבורסות הסחורות של ניו יורק, על רקע נתונים חלשים שהתפרסמו בנוגע לכלכלת סין, צרכנית הנפט הגדולה בעולם. החוזים העתידיים למסירת נפט מסוג קרוד לחודש אוקטובר ננעלו בעלייה של 0.6% ומחיר חבית נפט נקבע על 93.96 דולר, זאת לאחר שמוקדם יותר במהלך יום המסחר נסחר הנפט במחיר של 92.5 דולר לחבית. 

 

מוקדם יותר היום באירופה - מחירי הנפט רשמו ירידה. הבוקר הנפט למסירה באוקטובר עלה ב-0.8% ונסחר סביב 94 דולר לחבית. זאת בעקבות ירידה במתיחות באוקראינה.

 

מחירי הנפט הגולמי מסוג ברנט (מהים הצפוני) הגיעו לשפל של 14 חודשים היום ונתונים מסין מצביעים על חודש חלש למוצר. אולם מניתוחי השוק עולה כי ייתכן שמחירי הנפט יגיעו בקרוב לרצפה ומשם יתייצבו בעתיד.

 

בלונדון ירדו הבוקר ירדו החוזים העתידיים על נפט הברנט אל מתחת ל-102 דולר לחבית ונסחרו ב-101.91 דולר לחבית.

 

בחודש יוני זינק מחירו של הנפט הגולמי מסוג ברנט ל-114 דולר לחבית, אולם דיווחים על הצפה באספקה הגלובלית שלחו את המחירים לרמתם הנוכחית.

 

קידוח נפט בים הצפוני קידוח נפט בים הצפוני צילום: בלומברג

 

מייקל וויטנר, ראש מחקר גלובלי לשוק הנפט בבנק סוסאייטה ז'נרל, אומר כי גורמים כגון ירידה באספקה בניגריה יבלמו את ירידות המחירים ל-102-100 דולר לחבית. "אי יציבות בפעילות התמחורית לאחרונה מצביעה על כך ששוק הנפט הגולמי מתחיל להתייצב ושאנו עומדים להגיע לרצפת המחירים". אמר וויטנר במסמך מחקר שפרסם הבוקר. עם זאת הוא מזהיר כי ייתכן שעוד יידרש זמן מה עד להתאוששות מלאה.

 

עונת הסתיו היא תמיד עונה חלשה לשוקי הנפט לאחר עונת הטיולים של הקיץ המעלה את הדרישה לדלק. וויטנר סבור כי עובדה זו תעכב את ההתאוששות בארה"ב.

 

אנליסטים בבנק BNP פאריבה מבחינים ב"תזוזה של מרכז הכובד" של מחירי הברנט ומשמעות הדבר היא שהחוזים העתידיים על נפט העתידים לפקוע בדצמבר השנה ובדצמבר בשנה הבאה עומדים ברמת מחירים כמעט זהה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x