$
שווקי חו"ל

חדשות טובות ללבייב מרוסיה: עלייה של 33% בהכנסות קניון אפימול

קניון אפימול שבמוסקווה, היהלום של אפי פיתוח, רשם עלייה של 33% בהכנסות משכירות ברבעון השני של 2014 לסכום של 22.5 מיליון דולר. IBI: "במידה שהמצב ברוסיה יתאושש פוטנציאל האפסייד על המניה הינו עצום"

אורן פרוינד 10:5919.08.14

בשעה שאפריקה ישראל מחפשת אחר מקורות נזילים על מנת לעמוד בפירעונות של מיליארד שקל בשנתיים הקרובות, מקבל הבוקר (ג') בעל השליטה, לב לבייב, קצת נחת מפעילות הקבוצה ברוסיה. קניון אפימול שבמוסקווה, היהלום של אפי פיתוח, רשם עלייה של 33% בהכנסות משכירות (NOI) ברבעון השני של 2014 לסכום של 22.5 מיליון דולר. כך דווח הבוקר לבורסה בת"א.

 

העלייה בהכנסות נבעה מעלייה בדמי השכירות. שיעור התפוסה של הקניון עומד על 82% נכון להיום לעומת שיעור של 83% ברבעון הראשון של 2014. שוויו של הקניון בספרים נותר בסכום זהה של 1.16 מיליארד דולר והוא מהווה כ-46% מסך שווי הנכסים של אפי פיתוח המסתכמים בכ-2.5 מיליארד דולר.

 

אפריקה השקעות בונה על דיבידנד של 250 מיליון דולר מאפי פתוח לצורך שירות החוב שלה והעלייה הנוכחית בפעילות מקדמת אותה לעמוד ביעד שהציבה.

 

גם בפעילות הנדל"ן למגורים ברוסיה ידעה אפריקה הצלחה ברבעון השני.בפרויקט ODINBURG – מכרה החברה 269 דירות בפרויקט לעומת 154 ברבעון שעבר.

 

לב לבייב לב לבייב צילום: אריאל שרוסטר

 

שי עזר, אנליסט הנדל"ן של בית ההשקעות IBI, אופטימי לגבי העתיד של אפי פיתוח. "בשורה התחתונה התוצאות די טובות. המניה ירדה מ- 85-90 סנט ל 60 סנט ונסחרת כמעט שליש מההון (נזכיר שהיא ממונפת רק 27% ) ובמידה שהמצב ברוסיה יתאושש פוטנציאל האפסייד הינו עצום."

 

לגבי השיפור בקניון אפימול אומר עזר כי "לאחר שרבעון שעבר אכזב הקניון (כתוצאה מהעלאת תשלומי מס ומעונתיות) חזר הקניון להרשים. שיעור התפוסה ירד מ- 83% ל- 82% אולם החברה ציינה שהרבה חנויות התווספו במהלך הרבעון דוגמת KFC, רשת הכלבו TSUM וחדר כושר ענקי בשטח של 3,290 מ"ר. לאור זאת נראה כי ה- NOI ימשיך להשתפר במהלך הרבעונים הבאים. בנוסף, ציינה החברה שמספר המבקרים הממוצע ביוני עלה ב-25% לעומת יוני אשתקד". 

 

שי עזר IBI שי עזר IBI

בטל שלח
    לכל התגובות
    x