שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דיווח שוטף

נעילה שלילית בת"א - מניות הבנקים איבדו 1.7%

ת"א 25 ירד ב-0.6%, ת"א 100 ירד ב-0.3%. לאומי ננעל בירידה של 2%, פועלים איבד 1.6%. ירידות חדות במניות הבכירות של תשובה: קבוצת דלק ירדה ב-2%, דלק קידוחים ב-2.2% ואבנר ב-2.6%. מחזור המסחר הסתכם ב-1.05 מיליארד שקל

שי סלינס 17:3118.08.14
ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

17:50 - המסחר ננעל בירידות: ת"א 25 ירד ב-0.6%, ת"א 100 ירד ב-0.3%, מניות הבנקים איבדו 1.7% משווין. מחזור המסחר הסתכם ב-1.1 מילארד שקל. מניות קבוצת דלק נסחרו בירידות חדות - קבוצת דלק ירדה ב-2%, דלק קידוחים ב--2.2% ואבנר ב-2.6%. מחזור המסחר הסתכם ב-1.05 מיליארד שקל.

 

16:05 - מעלות מעלים דירוג לאייפורט סיטי ל-"AA". "במהלך השנה האחרונה המשיכה הקבוצה להציג שיפור בפרופיל הפיננסי, כפי שבא לידי ביטוי ביחסי כיסוי גבוהים ובהורדת רמת המינוף, תוך שמירה על ביצועים תפעוליים חזקים ועל תזרים מזומנים גבוה ויציב מפעילות שוטפת", כותבים במעלות.

 

"להערכתנו, הפרופיל העסקי של החברה מושפע לחיוב מכך שקבוצת איירפורט סיטי הינה אחת מקבוצות הנדל"ן המניב הגדולות בישראל עם שווי נכסים כולל של 8.3 מיליארד שקל והכנסות שכירות שנתיות בהיקף של 750 מיליון שקל", כתבו בחברת הדירוג.

 

איירפורט סיטי איירפורט סיטי צילום: עמית שעל

 

15:35 - חברת דירוג האשראי מעלות הותירה את הדירוג של סלקום על "A+". "תחזית הדירוג היציבה משקפת את הערכתנו כי לחברה גמישות פיננסית מספקת כדי להתמודד עם השינויים המאפיינים את שוק התקשורת. במעלות מניחים כי סלקוםתשמור על הפרופיל הפיננסי הנוכחי, תוך המשך ייצור מזומנים מהפעילות השוטפת, ושמירה על רמת הרווחיות הנוכחית ועל רמת נזילות הולמת במהלך 12 החודשים הקרובים. "כמו כן, אנו צופים שסלקום תשמור על איזון בין רמת הנזילות שלה לבין צרכי ההשקעה", כתבו בחברת הדירוג.

 

14:45 - איגרות חוב בולטות בשוק הקונצרני: נייר חדרה אג"ח 6 בתשואה של 5.84%, סלע נדל"ן אג"ח ב' בתשואה של 6.69% ואינטרנט זהב אג"ח ג' בתשואה של 3.35%.

 

14:15 - הבנקים וחברות הנפט והגז מושכות מטה את המדדים: קבוצתדלק, אבנרו דלק קידוחים מובילות את היורדות בת"א 100.

 

13:35 - במריל לינץ' מאמינים כי השפעת האירועים בעזה כבר תומחרה על ידי השווקים ולכן צופים כי להמשך השיחות להשגת הפסקת אש ולסיכוי להסכם ארוך טווח בין ישראל לחמאס תהיה השפעה מוגבלת. "למרות שתחזית הצמיחה לכל 2014 היא יותר מ-3%, המלחמה בעזה תביא לירידה של לפחות חצי אחוז בצמיחה בשנה", הוסיפו בבנק בסקירה על ישראל.  

 

13:00 - ירידות בשוק האג"ח הממשלתי: האג"ח ל-10 שנים נסחרת בתשואה של 2.65%. האג"ח ל-30 שניםב-3.9% והאג"ח ל-5 שנים ב-1.38%.

 

החברה הבת של כלכלית ירושלים, דרבן, דיווחה על עלייה של 5% בהכנסותיה מדמי שכירות (NOI) לרבעון השני של 2014 לסכום של 56 מיליון שקל. העלייה בהכנסות נבעה בעיקרה מרכישת חלק השותף ואכלוס נכס החברה בפ"ת, עלייה ריאלית בשכ"ד ומהשפעת מדד המחירים לצרכן שנותר ללא שינוי מתחילת השנה. בשורה התחתונה רשמה דרבן הפסד נקי של 918 אלף שקל בעקבות הוצאות מימון כבדות של 25 מיליון שקל. במהלך הרבעון השני הושלמה העסקה לרכישת 50% מזכויות בנכס מקרקעין בפ"ת. בעקבות השלמת העסקה רשמה דרבן עליית ערך של כ-65 מיליון שקל (יחד עם חברת הבת המחזיקה ביתרת הזכויות בנכס). בנוסף הושלמו במהלך הרבעון השני עסקאות מכירת שני נכסים של החברה בגרמניה, בגינן התקבלו מזומנים נטו (לפני הוצאות מס) של כ- 41 מיליון שקל.

 

11:50 - היורדות הבולטות במדד ת"א 100: ארפורט סיטי, נייר חדרה, אלרוב ישראל, בי-קום אשטרום נכסים; העולות הבולטות בת"א 100: אבגול, קמהדע, סיליקום, חנל, אלוט, מג'יק

 

דוחות לאומי קארד. היקף תיק ההלוואות הצרכניות של חברת כרטיסי האשראי של בנק לאומי, לאומי קארד, צמח מאז תחילת שנת 2014 ב-19% והוא עומד עתה על 2.7 מיליארד שקל. בהשוואה ליוני 2013, תיק האשראי צמח ב-35%. הלוואות אלו ניתנות בריבית ממוצעת של 7.6%.  החברה סיימה את חצי השנה הראשונה עם רווח נקי של 105 מיליון שקל, עליה של 3%. מחזור העסקאות של החברה עמד בחציון הראשון על 31 מיליארד שקל - צמיחה של 7.6%, שמרביתה הגיעה מכרטיסי האשראי החוץ בנקאים של החברה.

 

 צילום: בלומברג

 

11:00 - הראל פיננסים בסקירה שבועית: "עונת הדוחות שמסתיימת בארה"ב תומכת בהערכה שלנו להפנות את החלק המשמעותי בתיק לארה"ב מתוך החשיפה למניות בחו"ל , לצד זה אנו מעריכים כי יש מקום לחשיפה לשווקים מתעוררים אך לא כמקשה אחת (סין, הודו דרום קוריאה). השוק המקומי הניב בחודש האחרון תשואות סבירות ולא ניכרו בו השלכות גדולות מדי של "צוק איתן" בין היתר בשל נזילות נמוכה. הבנקים מצליחים גם בתנאי השוק הקיימים לייצר תוצאות טובות ולהערכתנו יכולים להציג תשואות עודפות על פני השוק. מצד שני רשתות השיווק והקמעונאות פרסמו דוחות חלשים וזאת עוד לפני השפעות המבצע ואילו סקטורים פחות מועדפים כעת".

 

"על רקע רמת הריביות הנמוכה, התוצאות העסקיות הטובות ואלטרנטיבות השקעה לא מעניינות אנו ממשיכים לתמוך בהשקעה באפיק זה , שיכול וימשיך להתאפיין בתנודתיות הנגזרת מאירועים אקסוגניים", הוסיפו בהראל.

 

10:30 - זד.בי.איי פותחת בסערה את המסחר - עולה ב-60% ומרכזת מחזור של 350 אלף שקל בדקות הראשונות.

 

9:50 - יציבות בפתיחת המסחר בבורסה. הדרמה הבוקר היא בשוק המט"ח שבו הדולר קופץ בשיעור של 1% מול השקל והיורו מוסיף 1.2% לערכו.

 

חברת היי-טק חדשה מצטרפת היום לבורסה בתל אביב. יצרנית מדפסות התלת מימד, היירקס טכנולוגיות (Hyrax Technologies), הודיעה כי עסקת המיזוג עם החברה הבורסאית זד.בי.איי אושרה באסיפה כללית. כמו כן, החברה הבורסאית השלימה גיוס בהיקף 1.5 מיליון דולר ובקרוב, ובכפוף לאישורים הנדרשים על-פי חוק, תשנה החברה את שמה לננו-דיימנשן. לפני כ-3 חודשיםן הודיעה זד.בי.איי על מכירת השלד הבורסאי לידיו של כפיר זילברמן. זו היתה העסקה הראשונה של זילברמן, שעד אז ניהל את פעילותו העסקית לצד ירון ייני באקוויטי קפיטל, אבל התנתק ומכר את פעילותו שם.

 

היירקס הינה חברת היי-טק ישראלית פרטית שמייסדיה הם עמית דרור, סיימון פריד אנטוני, דגי בן-נון ושרון פימה. החברה התאגדה ביולי 2012 ומאז היא עוסקת במחקר ופיתוח מדפסת תלת מימד (3D) המדפיסה מעגלים אלקטרוניים (כרטיסי PCB), ופיתוח מוצרי דיו-מוליך מבוססי ננוטכנולוגיה שהינם מוצרים משלימים ונלווים למדפסת התלת מימד.

 

9:25 - קרן הריט סלע קפיטל המשקיעה במקרקעין ובנדל"ן מניב, פרסמה היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של השנה. מהדוחות הכספיים של החברה עולה כי נכון ל-30 ביוני 2014 הסתכם שווי נכסי החברה בישראל בכ-1.08 מיליארד שקל. שיעור התפוסה הממוצע בכלל הנכסים עומד על 93%. הכנסות סלע קפיטל ברבעון השני של שנת 2014 הסתכמו בכ-23.4 מיליון שקל לעומת כ- 19.4 מיליון שקל ברבעון השני אשתקד, עליה של 20%. עיקר הגידול בהכנסות נובע מעלייה בדמי השכירות הנגבים בנכסיה השונים של החברה וכן כתוצאה מרכישת הנכסים נוספים מצד החברה במהלך השנה.

 

8:00 - עכשיו זה כבר ברור שהמשק הישראלי התחיל להוריד הילוך עוד לפני מבצע צוק איתן, וברבעון השני של השנה (החודשים אפריל-יוני) הוא צמח רק בשיעור שנתי של 1.7%. זאת לעומת שיעורי צמיחה בשיעור שנתי של 2.8% ברבעון הקודם, ושל 2.5% ברבעון האחרון של שנת 2013. ברבעון המקביל בשנה צמח המשק בשיעור שנתי גדול פי שלושה, של 5.3%. לעומת זאת, בתוצר של הסקטור העסקי נרשמה ברבעון השני דווקא עלייה והוא הסתכם ב- 2.3%, לעומת 1.7% ברבעון הראשון.

 

7:30 - המסחר בבורסה של ת"א יתנהל על רקע שתי חזיתות במקביל: הדוחות הרבעוניים שימשיכו להתפרסם מן הצד האחד, וההתפתחויות בחזית המדינית לקראת תום הפסקת האש מן הצד השני. כמו כן, המשקיעים יקוו לפתיחה חיובית של שבוע המסחר הבינלאומי, עם שובן של בורסות העולם לפעילות.

 

 

 צילום: shutterstock

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x