$
בורסת ת"א

סאני: מחזיקי האג"ח הגישו בקשה להקפאת הליכים

החברה הודיעה כי לא תעמוד בהחזר החוב כלפי הנושים, שהיקפו הכולל 310 מיליון שקל

ניר צליק 09:0611.08.14

מחזיקי האג"ח החליטו להגיש בקשה להקפאת הליכים בסאני, אחרי שהחברה הודיעה כי לא תצליח לעמוד בהחזר החוב כלפיהם. שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב חדווה וינבאום וולצקי שלחה את בקשתם לתגובת הכנ"ר, שתגיע עד מחר. לסאני חובות של יותר מ־310 מיליון שקל, מהם 280 מיליון שקל כלפי מחזיקי האג"ח והיתרה כלפי בנק מזרחי טפחות.

 

חברת האחזקות ניצבה בעבר בראש הפירמידה של אילן בן־דב, ובאמצעותה הוא חלש על חברת פרטנר ועל יבוא מכשירי הסלולר של סמסונג בסקיילקס. בחודש שעבר לא נותר בסאני מי שיחליט על ביצוע דיווחים לבורסה. לחלל הזה נכנס נאמן האג"ח, עו"ד גיא גיסין, שיהפוך כעת לנאמן הקפאת ההליכים.

 

עו"ד גיא גיסין עו"ד גיא גיסין צילום: אוראל כהן

 

לפני חודש בדיוק התפטרו היו"ר בן־דב וכמעט כל נושאי המשרה בחברה, פרט לסמנכ"ל הכספים לוי שטרסלר והחשב אלי נח. הנהלת הבורסה החליטה להשהות את המסחר במניה. רק בשעות אחר הצהריים של אותו היום הגיע דיווח נוסף כעדכון של גיסין בתפקידו כנאמן מחזיקי האג"ח, שלפיו נודע לו על אירועים בחברה שעליהם להגיע לידיעת הציבור. גיסין ביקש מהחברה לדווח על האירועים האלה למשקיעים, אך נענה כי "אין היום אף נושא משרה שיכול לפעול בשם החברה".

 

בחודש האחרון פרש בן־דב גם מתפקידיו כדירקטור בפרטנר וכיו"ר סקיילקס וכעת אין לו תפקיד בקבוצה. התפטרות הדירקטורים של סאני הגיעה נוכח עדכון שהגישה סאני לביהמ"ש, שלפיו בקופת החברה נשארו 55 אלף שקל בלבד ואין ביכולתה לשלם לדירקטורים.

 

סאני תכננה הסדר חוב שהתכוונה לשרת באמצעות מזומנים שמקורם ביבוא מכשירי סמסונג. הסכסוך בין סקיילקס לסמסונג גרם לסאני לבטל את ההסדר וסלל דרך לפירוקה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x