שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

חגי בדש: "תוך 5 שנים נגיע ל-100 אלף פוליסות ולפרמיות שנתיות של 250 מיליון שקל"

מנכ"ל פסגות אמר בכנס סוכני ביטוח שכניסת בית ההשקעות לתחום הביטוח היא בשורה צרכנית שמקטינה את הריכוזיות בענף: "צעד חשוב הן לצרכנים והן לרגולטור"

רחלי בינדמן 11:0629.04.14

"אני חושב שכניסת פסגות לתחום הביטוח היא צעד חשוב הן לצרכנים והן לרגולטור, שמעוניין להפחית את הריכוזית בענף". כך אמר היום חגי בדש, מנכ"ל פסגות בית השקעות בכנס סוכני הביטוח השנתי שערך בית ההשקעות יחד עם קבוצת "עדיף".

 

בדש הוסיף: "שנים ארוכות לא קמה בישראל חברת ביטוח חדשה והעובדה שגוף בסדר גודל של פסגות, עם יותר ממיליון לקוחות, הוא זה שנכנס לשוק, היא בשורה צרכנית - הכנסת תחרות לענף והקטנת הריכוזיות בו".

 

כיום מציעה פסגות ביטוח שני מוצרים - ביטוח חיים וביטוח חיים למשכנתא. בחודשים הקרובים תגדיל פסגות את מספר מוצרי הביטוח, במהלך שישרת את הסוכנים ויגוון את האפשרויות לציבור. בין השאר מתעתדת החברה להשיק פוליסות לאבדן כושר עבודה ופוליסות חיסכון. בכנס חשף בדש את התכנית העתידית של פסגות בתחום הביטוח. לדבריו הכוונה היא להגיע תוך 5 שנים למכירה של 100 אלף פוליסות ולהיקף פרמיות שנתי של 250 מיליון שקל.

 

חגי בדש פסגות חגי בדש פסגות צילום: נמרוד גליקמן

 

בהתייחס לסביבה הכלכלית אמר בדש: "אנו נמצאים בעולם מאתגר מבחינת היכולת להשיא תשואות. בפסגות צופים המשך שיפור בצמיחה העולמית השנה, תוך שמירה על רמת אינפלציה וריבית נמוכות . תשואות השפל באג"ח הממשלתיות בארץ ובעולם לצד מרווחי האשראי הנמוכים באג"ח הקונצרני, מחייבים הגדלת רכיב המניות בתיק וכן, הגדלת ההשקעה בנכסים לא סחירים על מנת לייצר תשואה ריאלית". כמו כן הדגיש בדש כי לנוכח העליות החדות שאפיינו את השווקים ב-5 השנים האחרונות, יש לנקוט בגישה זהירה במניות, ובסלקטיביות גיאוגרפית וסקטוריאלית.

 

בנוגע לבעיית הפנסיה ולחשיבות החינוך הפיננסי אמר בדש כי שיעור התחלופה של הפנסיה בישראל, כלומר היחס בין רמת השכר אחרי היציאה לגמלאות לזאת שלפני, עומד על כ-40%, והוא מהנמוכים בעולם. "זוהי תוצאה של מכלול סיבות" אמר בדש, "ביניהן סביבת הריבית הנמוכה שמקשה על השגת תשואות גבוהות לאורך זמן, הכניסה המאוחרת של הצעירים למעגל העבודה, התארכות תוחלת החיים, שינויים בהרגלי הצריכה וכן השינויים הרגולטוריים שחלו בענף". לדברי בדש, לחינוך פיננסי שימנע טעויות שפוגעות בחיסכון הפנסיוני יש חשיבות מכרעת על מצב החיסכון בישראל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x