$
בורסת ת"א

חזית אחידה בקרב מחזיקי האג"ח של אי.די.בי נגד השכר של גבאי ואולמן

הגופים המוסדיים והפרטיים, הצביעו נגד השכר שמבקשים נאמני ההסדר. רק שני גופים, דווקא המחזיקים הגדולים באג"ח, קרן ברוש ודוד אדרי, תמכו בבקשת השכר; אולמן וגבאי שכבר קיבלו כ-3 מיליון שקל על עובדתם בהסדר, פנו לפני שבועיים לבית המשפט וביקשו שכר טירחה של 13-9 מיליון שקל

גולן חזני 09:3910.04.14

חזית כמעט אחידה בקרב מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות נגד השכר שמבקשים הנאמנים להסדר מטעם בית המשפט, חגי אולמן ואיל גבאי. ההכרעה לגבי שכרם של השניים תעבור עתה לשופט איתן אורנשטיין. 

 

ל"כלכליסט" נודע כי כל הגופים המוסדיים והפרטיים, במהלך יוצא דופן, הצביעו נגד השכר שמבקשים נאמני ההסדר. רק שני גופים, דווקא המחזיקים הגדולים באג"ח, קרן ברוש ודוד אדרי, תמכו בבקשת השכר.

 

אדרי הוא הנאשם המרכזי בהשפעה תרמיתית על שערי ני"ע בפרשת פסגות בה כיהן כסמנכ"ל הברוקראז'. קרן ברוש היא קרן שהמשקיעים הגדולים שלה הם גיל דויטש ורוני בירם מנכ"לי בית ההשקעות אקסלנס לשעבר, וכן צבי ויליגר, בעל השליטה היוצא בחברת ויליפוד, שהיה מעורב בהסדר אי.די.בי כשחבר לנוחי דנקנר בהצעה שהגיש, ומאוחר יותר נטש אותו.

 

השופט איתן אורנשטיין השופט איתן אורנשטיין צילום: מוטי קמחי, ynet

 

מלבד שני הגופים, כל הגופים המוסדיים והמחזיקים הפרטיים, הצביעו נגד השכר המבוקש. אולמן וגבאי שכבר קיבלו כ-3 מיליון שקל על עובדתם בהסדר, פנו לפני שבועיים לבית המשפט וביקשו שכר טירחה של 13-9 מיליון שקל על פי חישוב של מחזיקי האג"ח. השניים דורשים רכיב מזומן: 0.95% מהיקף המזומנים שיקבלו מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות במסגרת הסדר החוב. היקף זה עומד על 450 מיליון שקל - 150 מיליון שקל בקופה, בתוספת 300 מיליון שקל שיעבירו בשתי פעימות המשקיעים אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה - כך שהדרישה מסתכמת ב-4.27 מיליון שקל לשניהם.

 

עוד הם מבקשים רכיב מנייתי: 0.95% מחלק הנושים במניות אי.די.בי פתוח שיונפקו להם – שווי של 5.3 מיליון שקל. סכוטם זה עשוי לגדול לכ-6.7 מיליון שקל אם החלק הראשון של ההסדר יסתיים תוך 4 חיודשים מיום אישורו. גבאי ואולמן מבקשים גם 15% מהתביעות שבהם יזכו נושי החברה נגד בעלי השליטה שלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x