$
בורסת ת"א

הממונה על ההגבלים העסקיים אישר המיזוג בין בזק ו-yes

כתנאי לאישור המיזוג ייאסר בין היתר על בזק לשווק בהנחה חבילות שמשלבות טלוויזיה ביחד עם אינטרנט וטלפוניה. מבחינת yes החברה תחויב לבטל את הסכמי הבלעדיות שלה מול ספקי תוכן, כך שגם שחקנים חדשים בשוק הטלוויזיה יוכלו לחתום הסכמים מקבילים

אופיר דור 13:3926.03.14

רשות ההגבלים העסקיים הודיעה היום (ד') על התנאים הסופיים לאישור המיזוג בין בזק ל-yes. התנאים הסופיים מתפרסמים לאחר תהליך ארוך של שימוע שבו השמיעו השמיעו השחקנים בשוק את הערותיהם לטיוטת התנאים שפרסמה רשות ההגבלים. התנאים הסופיים אינם שונים מהותית מאלו שהופיעו בטיוטה הראשונית. התנאים נועדו לאפשר כניסה של מתחרים נוספים לשוק הטלוויזיה הרב ערוצית על גבי האינטרנט.

כתנאי לאישור המיזוג ייאסר על בזק להגביל את נפח הצריכה באינטרנט למשתמשים והיא תחויב לשמור על נייטרליות רשת ולא לתת העדפה להעברת שירותים מסוימים על גבי הרשת. כמו כן, כחלק מהמיזוג ייאסר על בזק לשווק בהנחה חבילות שמשלבות טלוויזיה ביחד עם אינטרנט וטלפוניה. כמו כן בזק לא תוכל לגבות תשלום עבור שידורי טלוויזיה של שחקנים אחרים שיועברו על גבי הרשת שלה.

 

שאול אלוביץ', בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ', בעל השליטה בבזק צילום: יובל חן

 

מבחינת yes החברה תחויב לבטל את הסכמי הבלעדיות שלה מול ספקי תוכן כך שגם שחקנים חדשים בשוק הטלוויזיה יוכלו לחתום הסכמים מקבילים. במשך שנתיים תחויב yes לאפשר לשחקנים חדשים את הפקות המקור שלה.

 

אישור המיזוג יאפשר לבזק להגדיל את אחזקותיה ב-yes מעל 50% והיא צפויה לרכוש את הבעלות המלאה בחברה. כך תצא לפועל עסקת בעלי עניין ענקית, כשבזק, שנשלטת בשרשור על ידי שאול אלוביץ', תקנה את מניות יורוקום שבבעלות אלוביץ ב-yes.

 

בחודש נובמבר פרסמה רשות ההגבלים באופן רשמי את טיוטת התנאים שבכפוף להם היא שוקלת לאשר את המיזוג בין בזק ל-yes. פרסום הטיוטה להערות הציבור הגיע לאחר שהרשות העבירה את הטיוטה לעיונה של בזק.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x