שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

מתחרה חדשה בזירה: קרן אוק־טרי נוטעת שורשים עמוקים בישראל

אחת מהקרנות הגדולות בעולם נכנסת לפעילות בישראל בניהולו של גבי פרל. אוק־טרי נסחרת בשווי שוק של כ־9 מיליארד דולר בנאסד"ק. ידועה כמשקיעה הגדולה בעולם בחברות המצויות במצוקה. צפויה להתמקד בתחילת דרכה בחברות בינוניות

גולן חזני 09:1826.02.14

אחת מהקרנות הגדולות בעולם נכנסת לפעילות בישראל. ל"כלכליסט" נודע כי קרן אוק־טרי (Oak Tree), המנהלת 77 מיליארד דולר, תחל לפעול בשבועות הקרובים בישראל בניהולו של גבי פרל, יו"ר קרן המנוף בראשית. 

קרן אוק־טרי נוסדה בשנת 1995 על ידי קבוצה של משקיעים, שעוד משנות השמונים התעסקו באג"ח זבל של חברות נדל"ן. אוק־טרי הנה המשקיעה הגדולה בעולם בחברות המצויות במצוקה. האסטרטגיה של הקרן היא השתלטות על נכסים באמצעות הלוואות, רכישת אג"ח, או באמצעות רכישת השליטה בחברות הנמצאות במשבר.

 

פעילות הקרן מתבצעת בעיקר בחברות בארה"ב, מזרח אסיה ואירופה. הקרן נסחרת בשווי שוק של כ־9 מיליארד דולר בנאסד"ק.

 

המטרה: השתלטות

הקרן מתהדרת בכך ש־100 מתוך 300 קרנות הפנסיה הגדולות בעולם משקיעות בה. 75 מתוך 100 קרנות הפנסיה הגדולות בארה"ב משקיעות בה.

 

השקעות הקרן מתפרסות על פני כמה תחומים: אג"ח של חברות במצוקה, אג"ח קונצרניות, אג"ח להמרה, חברות ציבוריות, נדל"ן ועוד.

 

יו"ר הקרן הוא הווארד מרקס, שהיה בין מקימי הקרן ב־1995 וקודם לכן ניהל השקעות בסיטיגרופ במשך 16 שנה. אוק־טרי דומה באופן פעילותה לקרן יורק — אשר רוכשת אג"ח של חברות במצוקה, לעתים מתוך מטרה להשתלט על אותן חברות. את העסקה הראשונה באג"ח כאלו ביצעה הקרן ב־1988.

 

הקרן איננה משתמשת במינוף לביצוע עסקאות ונמנעת מאסטרטגיות גידור מסובכות מדי. אחד ממייסדי הקרן הוא ישראלי לשעבר מקריית־אונו.

 

גבי פרל גבי פרל

 

תחרות לקרנות הקיימות

על פי ההערכות, הקרן צפויה להתמקד בתחילת דרכה בחברות בינוניות בשווי של 100–50 מיליון דולר. מהבחינה הזו מדובר בתחרות לקרנות של אייפקס ישראל, פימי, פורטיסימו וטנא שכבר פועלות בשוק ההון הישראלי.

 

פרל צפוי להמשיך לעמוד בראש קרן בראשית, אולם ככל הנראה יפסיק את הגיוס לקרן ההמשך, שמות, אותה התחיל לנהל לפני כחצי שנה. המטה של קרן אוק־טרי ממוקם בלוס אנג'לס, קליפורניה. היא מחזיקה במשרדים גם בניו־יורק, לונדון, טוקיו, סינגפור, סיאול, בייג'ינג ועוד. הקרן מעסיקה כ־800 עובדים, כאשר 23 מתוכם הם מנהלי פורטפוליו.

 

 

 

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >> 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x