$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

טאואר על סף הקמת מפעל שבבים בהודו

על פי התקשורת ההודית הקבינט ההודי אישר הקמת שני מפעלי השבבים כשאחד מהם הוא של יצרנית השבבים ממגדל העמק

ניר צליק 11:0513.02.14

טאואר, יצרנית השבבים ממגדל העמק, נמצאת על סף הקמת מפעל שבבים בהודו, כך על פי התקשורת ההודית שדיווחה כי אתמול (ד') אישר הקבינט ההודי הקמתם שני מפעלי השבבים. טאואר עצמה ממתינה עדיין למכתב אישור רשמי.

 

טאואר התמודדה בעבר על המכרז להקמת אחד מהמפעלים יחד עם קונסורציום שהוקם על ידי JP אסושייאייטס, והכיל גם את IBM.

 

העסקה עצמה נחשפה בכלכליסט לפני שמונה חודשים. מול טאואר התמודדו על החוזה גלובל פאונדריס, ST מייקרון וחברות נוספות. ההערכות מלכתחילה היו כי סיכויי טאואר לזכות במכרז גבוהים, אולם כעת באה החותמת הסופית על העסקה, כשבצדה גם השורה התחתונה — הכנסות אדירות שהיקפן לא היה ידוע עד עתה. טאואר צפויה ליהנות על פי ההערכות מהכנסות של כ-300 מיליון דולר על פני שש שנים.

 

ראסל אלוואנגר, מנכ"ל טאואר ראסל אלוואנגר, מנכ"ל טאואר
גורמים בשוק מעריכים כי טאואר תיהנה מרווחיות גבוהה של כ־90% על ההכנסות בשל העובדה שהיא לא תרשום הוצאות פיתוח, שיווק או הוצאות על חומרי גלם בגין הפרויקט, ולכן ההכנסות יזרמו ברובן היישר אל השורה התחתונה של יצרנית השבבים.

 

מה דעתך על מניית טאואר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
המפעל שיוקם בהודו לא צפוי להתחרות בטאואר מאחר שהוא ישתמש בטכנולוגיות אחרות לייצור שבבים ומיועד לפנות לשווקים אחרים. המתקן נועד לייצור פרוסות בגודל 300 מ"מ בטכנולוגיות אנלוגיות מתמקמות בגיאומטריות של 90 ננומטר וטכנולוגיות נישתיות נוספות בגיאומטריות של 65–22 ננומטר.

 

מעבר להכנסות שתרשום טאואר מהפרויקט עבור שירותי הייעוץ והניהול שיסופקו על ידיה, תינתן לה זכות להשתמש בחלק מקיבולת המתקן לטובת המוצרים שלה. מדובר בפרויקט בעל חשיבות אסטרטגית ועסקית משמעותית ביותר, שכן נוסף לתרומה נכבדת להכנסות ולרווחיות החברה במהלך תקופת ההקמה, טאואר תוכל להעמיק ולהרחיב את דריסת הרגל שלה בהודו לטווח הארוך יותר.

 

תגובת טאואר: "החברה מחכה לקבלת הודעה רשמית בנוגע לאישור הסופי ותנאיו. בעת קבלת האישור הרשמי הסופי תדווח על כך החברה כנדרש".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x