$
בורסת ת"א

רדהיל גייסה 11.7 מיליון דולר במחיר נמוך ב-15% ממחיר השוק

תמורת ההנפקה תשמש למימון פעילות המחקר והפיתוח של תרופות RHB-104 לטיפול במחלת קרוהן

ניר צליק 16:4214.01.14

רדהיל, חברת פיתוח התרופות, השלימה גיוס של 11.7 מיליון דולר בהנפקה פרטית בה נטלו חלק מגדל ,ילין לפידות, אקסלנס נשואה, קרן ספרה ומשקיעים פרטיים נוספים.

 

ההנפקה עצמה כללה 10.5 מיליון מניות במחיר של 3.9 שקלים למניה ו-4.2 מיליון אופציות במחיר מימוש של 4.9 שקלים למניה.

 

מחיר השוק של המניה יום לפני הגיוס עמד על 4.49 שקלים, כך שמדובר בדיסקאונט של כ-15% ביחס למחיר השוק של המניה. לפני כשבוע גייסה החברה 8.5 מיליון דולר קרן אורבימד וקרן הבריאות broadfin, כך שיחד משלימה רדהיל גיוס של כ-20 מיליון דולר.  

  

מעבדה (ארכיון) מעבדה (ארכיון) צילום: אימג'בנק/thinkstock
שני הגיוסים מגדילים את יתרת המזומנים שבקופת החברה ל-30 מיליון דולר. רדהיל מתכננת לעשות שימוש בתמורת ההנפקה למימון פעילות המחקר והפיתוח שלה כולל המשך הפיתוח של תרופות RHB-104 לטיפול במחלת קרוהן ו-RHB-105 לטיפול בזיהום של החיידק H.Pylori. שתי התרופות מצויות בניסויים קליניים בשלב השלישי בארה"ב. שימוש נוסף בתמורת הגיוס הוא מימון רכישות פוטנציאליות.

 

המודל העסקי של רדהיל מתבסס על מסחור של תרופות מקור (NDA) שיפותחו בהליך קליני קצר וזול שבסופו יעניק ה-FDA תקופת בלעדיות של עד שלוש שנים לתרופה. מסלול זה נועד בעיקר לתרופות שבהן החומר הפעיל כבר קיים בשוק והחדשנות היא באופן נטילת התרופה, במינון, או בשימושים אחרים לאותו החומר. בין התרופות שמפתחת החברה נמצאת תרופה למיגרנה, לבחילה והקאות בקרב חולי סרטן ולטרשת נפוצה. התרופה למיגרנה אמורה לקבל אישור שיווק בחודשיים הקרובים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x