שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

"מי שרואה את החוב של אפריקה מבין שזה אתגר"

כך לפי סמנכ"ל הכספים של אפריקה, מנשה שגיב; הנהלת אפריקה ישראל ניסתה לשכנע את אסיפת מחזיקי האג"ח לאשר שינוי בשטר הנאמנות. בחברה מקווים לבצע פירעון מוקדם של חלק מהחוב

יניב רחימי 08:4807.11.13

שלוש וחצי שנים אחרי שהושלם הסדר החוב של אפריקה השקעות, אתמול שוב התייצבה הנהלת החברה שבשליטת לב לבייב באסיפת מחזיקי האג"ח. 

"כל אחד שפותח את גרף החזרי החוב של אפריקה, רואה שהוא מאוד מאתגר", אמר אתמול באסיפה שנערכה בתל אביב סמנכ"ל הכספים של אפריקה ישראל מנשה שגיב.

לפני כחודש התכוונה אפריקה להכניס שלושה שינויים בשטר הנאמנות, אולם לנוכח התנגדותם של המשקיעים המוסדיים, ולאחר סבב דיונים עם בתי ההשקעות, הוחלט להסיר שניים מהם ולהביא להצבעת המחזיקים שינוי אחד.

 

לב לבייב לב לבייב צילום: אריאל שרוסטר

 

בשטרי הנאמנות שנחתמו לאחר הסדר החוב, הוחלט שפירעון מוקדם ביוזמת החברה יתבצע לפי מחיר הגבוה מבין שלוש חלופות: מחיר השוק; הערך המתואם (פארי — שווי הוגן הכולל ריבית שנצברה והפרשי הצמדה); היוון זרם התשלומים העתידי, כולל ריביות, בתשואת אג"ח ממשלתיות בתוספת 1%. אפריקה השקעות מבקשת ממחזיקי האג"ח לבטל את החלופה השלישית, באופן שבו לאחר השינוי, פירעון מוקדם ייעשה לפי הגבוה מבין מחיר השוק או הערך המתואם.

 

"כולם מבינים שזה לא כלכלי. זה קנס מאוד גבוה ולא הגיוני. זה מרכז העשייה שלנו — שירות החוב. אם נצליח לעשות פירעון מוקדם, זה יקטין את הסיכון לבעלי האג"ח", אמר שגיב.

 

אם מחזיקי האג"ח יאשרו את השינוי, הוא ייכנס לתוקף רק לאחר ובכפוף לביצועה בפועל של ההזרמה הרביעית (והאחרונה) בהיקף של 150 מיליון שקל על ידי לבייב. הזרמה זו צפויה להתבצע במאי 2014.

 

בהנהלת אפריקה ישראל בונים על מימוש חלק הנכסים הלא משועבדים, שערכם מוערך ב־2.4 מיליארד שקל, כמקור לביצוע הפירעון המוקדם. נכון להיום, היקף החוב הפיננסי של אפריקה ישראל מסתכם ב־3.7 מיליארד שקל, מתוכם 350 מיליון לבנקים והיתרה למחזיקי האג"ח.

 

אחד ממחזיקי האג"ח הפרטיים טען שהשינוי שהחברה מבקשת להכניס מפלה לרעה את סדרה כ"ו, מאחר שהריבית בסדרה זו עולה בהדרגה מ־6% ב־2010 ל־10.75% ב־2021. פירעון מוקדם ימנע מהמחזיקים לקבל את הקופונים הגבוהים הצפויים בשנים הבאות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x