$
בורסת ת"א

אקסלנס חוזרת לעשיית שוק - רכשה הפעילות מכלל פיננסים

חבר הבורסה של בית ההשקעות יחזור לפעול בתחום לאחר שנים בהם בחר שלא לעסוק בו

רחלי בינדמן 16:0430.10.13
אקסלנס שירותי בורסה, חברת הברוקראז' של בית ההשקעות אקסלנס בניהולו של עוזי דנינו הודיע היום (ד') על רכישת פעילות עשיית השוק של בית ההשקעות כלל פיננסים המסיים להתפרק מנכסיו. עם השלמת העסקה תספק שירותי אקסלנס שירותי עשיית שוק ליותר מ-100 חברות ציבוריות. אקסלנס עסקה בעבר בעשיית שוק אך הפסיקה לתקופה של כמה שנים וכעת חוזרת לתחום.  

 

במקביל לרכישת הפעילות, התקשרה אקסלנס שירותי בורסה עם בינה השקעות, בהסכם לפיו תעניק בינה לאקסלנס שירותי תפעול לשירותי עשיית השוק אשר יוענקו על ידי החברה לחברות הנסחרות בבורסה בתל אביב.

 

עוזי דנינו מנכ"ל אקסלנס עוזי דנינו מנכ"ל אקסלנס צילום: עמית שעל

 

בינה השקעות (לשעבר כלל פיננסים ניגזרים) תספק את שירותי התפעול באמצעות אותו צוות, בניהולו של ירון גולדברגר, אשר גם סיפק את השירות במסגרת כלל פיננסים.

 

פעילות עשיית השוק של כלל פיננסים ניתנה עד כה על ידי כלל פיננסים בטוחה. אשר נמכרה באחרונה לבנק ירושלים ללא פעילות עשיית השוק, מאחר שבנק ירושלים אינו רשאי לבצע עשיית שוק במניות, בהתאם להוראות הפיקוח על הבנקים.

 

עוזי דנינו, מנכ"ל בית ההשקעות אקסלנס, אמר: "העסקה היא פועל יוצא של האסטרטגיה של בית ההשקעות להמשיך לרחיב ולגוון את תחומי פעילותו בענפים שונים בשוק ההון. חזרתו של בית ההשקעות לפעילות בתחום עשיית השוק מאפשרת לבית ההשקעות להמשיך ולגוון את מקורות הכנסותיו".

 

אלעד בנבג'י, מנכ"ל אקסלנס שירותי בורסה, אמר: "ענף עשיית השוק התפתח בשנים האחרונות והוא כיום שוק משוכלל ובוגר. לאור זאת, קיבלנו החלטה אסטרטגית לשוב לפעול בענף זה, כחלק ממתן מעטפת שירותים פיננסית לחברות ציבוריות. רכישת שירותי עשיית השוק מספקת לנו פלטפורמה נוחה לביצוע המהלך".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x