$
בורסת ת"א

זעזוע בטבע: מנכ"ל ונשיא החברה ג'רמי לוין עוזב את תפקידו

התפטרותו של לוין תיכנס לתוקפה באופן מיידי ואת מקומו ימלא לפי שעה איל דשא, סמנכ"ל הכספים של החברה. לוין עוזב את טבע על רקע חילוקי דעות ומאבקי כוחות בינו ליו"ר החברה, פיליפ פרוסט

כלכליסט 11:3730.10.13

הדרמה סביב ענקית התרופות הישראלית טבע לא נגמרת. מנכ"ל ונשיא החברה, ג'רמי לוין, הגיע להסכמה עם יו"ר החברה, פיליפ פרוסט, כי יעזוב את החברה לאלתר. 

 


 

רק שלשום הכחיש לוין שמועות על כוונתו להתפטר: "ההיפך הוא הנכון. עשיתי עלייה לישראל, קיבלתי אזרחות ישראלית ואני מתכוון להמשיך לנהל ולהצעיד קדימה את החברה המצויינת הזו", אמר בהודעת שיצאה לתקשורת.

 

ג'רמי לוין, המנכ"ל המתפטר ג'רמי לוין, המנכ"ל המתפטר

 

התפטרותו של לוין נכנסת לתוקפה באופן מיידי ואת מקומו ימלא לפי שעה איל דשא, סמנכ"ל הכספים של החברה. 

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בימים האחרונים פורסמו ידיעות רבות אודות חילוקי דעות בין הנהלת טבע לדירקטוריון החברה על אופן ניהולה. שלשום פורסם מכתב ששלחה ההנהלה לחברי הדירקטוריון ובו התלוננו מנהלי טבע על התערבות גדולה מדי של היו"ר פרוסט בניהול השוטף של החברה.

 

איל דשא. סמנכ"ל הכספים שמונה למנכ"ל זמני איל דשא. סמנכ"ל הכספים שמונה למנכ"ל זמני צילום: יובל חן

 

לוין נכנס לתפקיד במאי 2012 לאחר פרישתו של המנכ"ל הקודם, שלמה ינאי. בשנתיים האחרונות מניית טבע סובלת מחוסר אמון בשוק ההון על רקע חשש משחיקה ברווחיות ובצמיחת החברה בשל אובדן הבלעדיות על תרופת הקופקסון שהיוותה מרכיב מרכזי ברווחיותה.

 

מאז כניסתו של לוין לתפקיד במאי 2012 איבדה מניית טבע 12%  משוויה. בבורסה בתל אביב הופסק המסחר במניית טבע, אך במסחר המקדים בוול סטריט יורדת המנייה ב-2.2%. המסחר בתל אביב יחודש ב-14:45 בתום שיחת הוועידה שתקיים טבע על ההתפתחויות בחברה. טבע תפרסם מחר את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי.

 

 

יו"ר דירקטוריון טבע, פיליפ פרוסט, אמר בהודעה שהוציאה החברה לבורסה כי "הדירקטוריון וצוות ההנהלה מחויבים להאצה המתוכננת של תוכנית הפחתת העלויות של החברה". החברה הודיעה לפני שלשה שבועות כי היא עומדת לקצץ 10% מכוח האדם העולמי שלה - כ-5,000 עובדים בסך הכל, מתוכם כ-800 עובדים בישראל. המהלך עורר ביקורת ציבורית חריפה בישראל וכן חילוקי דעות בין דירקטוריון טבע להנהלת החברה. 

 

טבע הודיעה כי הפיטורים וצעדי התייעלות נוספים יביאו לחיסכון שנתי בעלויות של כ-2 מיליארד דולר עד סוף שנת 2017, וזאת בהשוואה לטווח חיסכון שנתי של 1.5-2 מיליארד דולר אותו סיפקה בעבר כתחזית. החברה מעריכה כי מיליארד דולר (כ-50%) מהחיסכון השנתי בעלויות יושג עד סוף שנת 2014 וכ-70% מהחיסכון עד סוף שנת 2015.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x