$
שווקי חו"ל

קרדיט סוויס: זינוק של 79% ברווח הנקי ברבעון השלישי

הסתכם ב-509 מיליון דולר. התוצאות היו נמוכות מהתחזיות המוקדמות של האנליסטים; לאחרונה צמצמה כור מקבוצת אי.די.בי את רוב אחזקותיה בבנק

סוכנויות הידיעות 11:5824.10.13

הבנק השוויצרי קרדיט סוויסדיווח הבוקר על תוצאותיו לרבעון השלישי של השנה והציג זינוק של 79% ברווח הנקי לעומת אותה התקופה המקבילה אשתקד.

 

הבנק דיווח על רווח נקי של 454 פרנק שוויצרי (509 מיליון דולר) לרבעון שהסתיים בספטמבר, בהשוואה ל-254 מיליון פרנק באותו הרבעון של 2012.

 

 צילום: בלומברג

 

התוצאות של הבנק היו נמוכות בהרבה מהתחזית הממוצעת של 705 מיליון פרנק של האנליסטים שנסקרו על-ידי סוכנות הידיעות רויטרס וזאת בשל ירידה של 20% בהכנסותיו של הבנק לעומת השנה שעברה כתוצאה מהירידה שחלה בהכנסות הבנק מפעילות אג"ח.

 

מקרדיט סוויס נמסר כי הבנק נמצא בעיצומו של ארגון מחדש  וצמצום פעילות הבנק בתחום הערכות השווי במטרה להגדיל את הרווח.

 

בנוסף, התוצאות ברבעון זה לעומת הרבעון המקביל מרשימות פחות, כאשר מביאים בחשבון שהתוצאות מאותה התקופה אשתקד קוצצו בשל הוצאה לפני מס של כ-1.1 מיליארד פרנק. זאת כתוצאה מכך שחוקי החשבונאות חייבו את הבנק לכלול בדוח את עלות הרכשה החוזרת של אג"ח אם שוויו של אג"ח זה עולה.

  

חברת האחזקות כורמקבוצת אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר מחזיקה ב-0.87% ממניות הבנק. כור מכרה בשבועות האחרונים כ-55% מאחזקתה הכוללת בקרדיט סוויס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x