$
בורסת ת"א

בנט מגן על טבע: "העליהום על עסקים גדולים יגרום נזק עצום"; צפו בסרטון

לדברי שר הכלכלה, "טוב למדינת ישראל לתת הקלות מס משמעותיות לחברות שבאות לארץ. היום אנחנו מתחרים על הלב של חברות ענק"

גיל קליאן 17:1115.10.13

אחרי ההתגייסות של התאחדות התעשיינים לצד טבע והחברות הנוספות שמפטרות עובדים כדי לשפר רווחיות, הגיע אתמול תורו של שר הכלכלה, נפתלי בנט, לבחור צד. בסרטון שפירסם אתמול באתר יוטיוב הציג בנט, חמוש בטוש שחור ולוח מחיק, את המשנה שלו לגבי הקשר בין מדינת ישראל, עסקים גדולים, והטבות מס.

 

לצפייה בסרט לחץ כאן  

"העליהום על עסקים גדולים יגרום נזק עצום", אמר בנט. "טוב למדינת ישראל לתת הקלות מס משמעותיות לחברות שבאות לארץ", הוסיף, והסביר כי לגישתו ישראל נמצאת כיום בתחרות עם מדינות אחרות על הקמת מפעלים חדשים של חברות ענק. אם אותן חברות ענק לא יקבלו הטבות, הם יקימו מפעלים במדינות אחרות וישראל תפסיד הזדמנויות ליצור תעסוקה חדשה. כדי להסביר את משנתו צייר בנט שני עיגולים – באחד מעגלים של הכנסות נלוות למדינה מהקמת מפעל ב-0% מס לחברה, ובשני מעגל ריק שבו המדינה לקחה מהחברה הזרה מס מלא, והיא בתגובה החליט שלא להקים כאן את המפעל.

 

ג'רמי לוין נפגש עם עופר עיני ג'רמי לוין נפגש עם עופר עיני צילום: אוראל כהן

 

"היום אנחנו מתחרים על הלב של חברות ענק. קחו חברת פארמה שמקימה מפעל חדש, היא צריכה להחליט אם לעשות את זה בישראל, אירלנד או טימבוקטו, והם לא ציונים, הם מסתכלים איפה כדאי להם. בהרבה מדינות נותנים 0% מס, ואם נציע להם 0% מס אצלנו, מה שאנחנו לא עושים אצלנו, נקבל 3,000 עובדים בפריפריה, 3,000 איש שהולכים לעבודה עם כבוד עצמי, נקבל את מס ההכנסה שהם משלמים, נקבל ארנונה מהמפעל, נקבל עוד 7000 עובדים בתעשיות נלוות למפעל, וגם הם משלמים מס – ואנחנו מקבלים גם פטנטים ומו"פ, מקבלים הכשרה ומעל לכל את הכבוד העצמי של אנשים שעובדים בישראל", הסביר בנט.

 

"אם נבוא כמו שלי יחימוביץ' ונגיד לא נותנים הטבות מס – מה נקבל? לא נקבל כלום כי הם יישארו בארה"ב או שוויץ. אני מבין את האירוע האחרון, דיברתי בשבוע שעבר עם ג'רמי לוין (מנכ"ל טבע – ג.ק) לראות איך אנחנו יכולים לצמצם את היקף הפיטורים, אבל אנחנו צריכים חברות ענק. אם תהיה אווירה של אנטי עסקים גדולים אז מדינת ישראל תפסיד. אנחנו נדאג לעובדים, ועם פופוליזם נגרום נזק מאוד גדול".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x