$
בארץ

ג'רמי לוין בפגישה עם עופר עיני: "לבה של טבע בישראל וישראל היא בלבה של טבע"

יו"ר ההסתדרות נועד בשעה זו עם מנכ"ל טבע בעקבות הפיטורים הצפויים. הבוקר קיימה הנהגת ההסתדרות ישיבה בהשתתפות ועדי העובדים בטבע. עיני הוסיף כי ביקש מראשי המרחבים בהסתדרות לבדוק האם יש מפעלים נוספים שעשויים לפטר עובדים

מיקי פלד 14:1115.10.13

מנכ"ל טבעג'רמי לוין ויו"ר ההסתדרות עופר עיני נועדים עתה. בפתח הפגישה אמר לוין: "לבה של טבע בישראל וישראל היא בלבה של טבע. כל פעולה נעשה בשיתוף פעולה עם ההסתדרות, נשתדל להימנע מפגיעה בעובדים שצפויים להיתקל בקשיים גדולים במיוחד. אנחנו רוצים לבנות את החברה בשביל העתיד שלנו והעתיד שלנו זה גם איך אנחנו עובדים איתכם". 

 

בפגישה משתתפים מלבד עיני ולוין גם סמנכ"ל קשרי הקהילה של טבע, איקה אברבנאל ויו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן.

 

קודם לכן אמר עיני בישיבה של הנהגת הארגון יחד עם ועדי העובדים בחברת טבע כי "המטרה של הפגישה שלי היום עם מנכ"ל טבע, ג'רמי לוין, היא לעצור את הפיטורים בישראל", הפגישה נערכה יומיים לאחר שטבע הודיעה כי בכוותה לפטר כ-5,000 עובדים, 700-800 מהם בישראל.

 

 

 

עיני הוסיף כי שוחח אמש עם שר האוצר, יאיר לפיד, שאמר לו כי הוא פועל גם כן לביטול הפיטורים.

 

יו"ר ההסתדרות חזר על כך שיש לשנות את החוק לעידוד השקעות הון, כך ש"כאשר הממשלה נותנת הטבות מס היא צריכה שבתמורה החברה תתחייב לתעסוקה ואי-פיטורים, אחרת בשביל מה נתנו לה את הכסף".

 

עיני הוסיף עוד כי ביקש מראשי המרחבים בהסתדרות לבדוק האם יש מפעלים נוספים שעשויים לפטר עובדים.
 
ג'רמי לוין ועופר עיני בפגישתם היום ג'רמי לוין ועופר עיני בפגישתם היום צילום: אוראל כהן
 
במקביל, עובדי מפעל טבע טק ברמת חובב עשויים לשבות בימים הקרובים ללא קשר לפיטורים המתוכננים אלא בשל

 

סכסוך עבודה שיש במפעל לגבי הסכמי השכר החדשים. העובדים דורשים תוספת של כ-10% לשכר, בעד החברה מוכנה ל-כ-4%. יו"ר הסתדרות מרחב הנגב בהסתדרות, מאיר בביוף, אמר ל"כלכליסט" כי "בשעה הקרובה ועד העובדים ידבר עם עובדי המפעל ונבהיר כי אם בימים הקרובים לא מקבל תשובה ברורה מההנהלה לגבי תוספת השכר נפתח בעיצומים".

 

עובדי טבע טק תיכננו לשבות כבר ביום ראשון האחרון אך דחו את השביתה בשל הודעת החברה על כוונת הפיטורים. עם זאת, בסופו של דבר כל שביתה בפועל תידרש להסכמת עיני וניסנקורן, שלא בהכרח ייתנו אותה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x