שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

תל אביב עברה לעליות בנעילה; האג"ח הקצרה של בזן צנחה ב-4.3%

מדד ת"א 25 עלה ב-0.4%, ת"א 100 ב-0.3%. האג"ח הקצרה של בזן רשמה בנעילה תשואה של 17.8% - המניה צנחה ב-9.1%. גבעות עלתה ב-2.5% לאחר שדיווחה על גידול משמעותי ברזרבות הנפט בקידוח "מגד 5"; מחזור המסחר: 1.25 מיליארד שקל

שי סלינס 17:3707.10.13
 צילום: בלומברג

 

הבורסה של תל אביב ננעלה היום (ב') בעליות קלות. זאת לאחר שבמרבית היום נסחרו המדדים המובילים במגמה שלילית, בהמשך למגמה שנרשמה הבוקר בבורסות אסיה ובצל ירידות של כ-1% בחוזים העתידיים בוול סטריט. המעבר לעליות החל בתל אביב עם התמתנות הירידות בוול סטריט במהלך השעה האחרונה של המסחר. מחזור המסחר הסתכם ב-1.25מיליארד שקל

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד נדל"ן 15 תקשורת נפט וגז

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 


רן שחר, מנהל השקעות ראשי באלפא פלטינום ניהול השקעות התייחס היום למסחר בבורסה ואמר כי "השוק בתל אביב צפוי להתנהל בימים הקרובים על רקע אי פתרון בעניין התקציב ומשבר תקרת החוב בארה״ב.  דיוני התקציב בארה״ב, שהגיעו למבוי סתום, על רקע רצון הרפובליקנים לדחות את רפורמת הבריאות של אובמה בשנה, הובילו לכך שכמעט מיליון אמריקאים מושבתים מעבודה החל מהאחד באוקטובר".

 

יניב חברון, הכלכלן הראשי של בית ההשקעות אקסלנס, מעריך בסקירת המאקרו השבועית כי "במידה שלא תחול פריצת דרך אמיתית במשא ומתן בין הנשיא אובמה לבין הרפובליקנים בנושא התקציב – מו"מ שבינתיים עוד לא החל, המשקיעים לא יוכלו להישאר אדישים השבוע ונתחיל לראות את העצבנות בשווקים. השוק האמריקאי היה זה שהוביל את שוקי המניות בעולם בשלוש השנים האחרונות, אבל המחירים כבר לא ממש זולים והמשקיעים רק יחפשו טריגר למימוש רווחים".

 

מפרק מתוך "דו"ח פני החברה" שצפויה לפרסם הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בעוד כשבועיים עולה כי משנת 2000 ועד 2006 ירדו מחירי הדירות בישראל ב-12%, אולם מ-2007 ועד 2012 עלו מחירי הדירות ב-72%. שיעור העלייה השנתי הגבוה ביותר היה 21% במהלך התקופה שבין מרץ 2009 למרץ 2010. עוד עולה מהנתונים, כי בתוך שמונה שנים עלה גובה ההחזר החודשי הממוצע על המשכנתא בשיעור ריאלי של כ-5%, מ-1,960 שקל בחודש ב-2003, ל-2,442 שקל בחודש ב-2011, וזאת בקרב משקי בית שבבעלותם דירה אחת.

 

שוק האג"ח - דרמה בבזן

אג"ח פטרוכימייםרשמו היום ירידות חדות של עד 15%, במקביל לירידה חדה באג"ח ובמניית בזן. אג"ח פטרוכימיים מסדרה ו' בעלת מח"מ (משך חיים ממוצע) של 1.3 שנים צללה ב-15.1% לתשואה של 124%. האג"ח הארוכות יותר של פטרוכימיים מהסדרות ב' ו-ג' איבדו כ-9.5% מערכן. האג"ח הקצרה של בזן מסדרה ג' שצפויה לשלם מחצית מהקרן בסוף השנה ואת החצי השני של הקרן ביוני 2014 איבדה 4.3% וננעלה בתשואה של 17.8%.

 

מניות במרכז

גבעות עולם מדווחת היום על גידול של למעלה מפי 2 ביתרות הנפט המוכחות והמפותחות בקידוח הנפט "מגד 5" הממוקם בסמוך לגבעות המזרחיות של ראש העין. כך עולה מדוח משאבים חדש שפרסמה חברת NSAI המעריכה את יתרות הנפט בשדה.

 

קבוצת דלק מוכרת מניות של דלק רכב בהיקף של כ-50 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט". מכירה זו מגיעה לאחר שמוקדם יותר הבוקר כלל ביטוח מכרה מניות דלק רכב בהיקף של 14 מיליון שקל.

בבילוןדיווחה היום על התקדמות בשלב המשא ומתן למיזוג בינה לבין איירון סורוס. להערכת החברה, הצדדים יסכמו את יתר תנאי העסקה, בפרק זמן של עד חודש וחצי מהיום.

 

בריינסווי, יצרנית מכשיר ה־Deep TMS לטיפול בדיכאון, השלימה גיוס של 23.7 מיליון שקל לפי המחיר המינימלי בהנפקה. בריינסווי קיוותה לגייס 24.4 מיליון שקל אולם בסופו של דבר ההנפקה סבלה מביקושי חסר, ולכן הגיוס בוצע לפי מחיר של 520 שקל ליחידה, כאשר כל יחידה הכילה 10 מניות, כך שמחיר המניה בהנפקה עמד על 52 שקל, מחיר המינימום בהנפקה. עם זאת, בריינסווי לא נאלצה להעניק הנחות על מחיר השוק בהנפקה, או להעניק אופציות לרוכשי יחידות ההנפקה.

 

אלקו החזקות שבשליטת גרשון זלקינד, מכרה אתמול בשוק מניות של החברה הבת, אלקטרה צריכה, בהיקף של כ-50 מיליון שקל.ל"כלכליסט" נודע כי אלקו המחזיקה ב-65% מהון המניות של אלקטרה, הפיצה בשוק כמיליון מניות במחיר הנמוך ממחיר השוק בכ-4%.

 

מה דעתך על מניית בבילון:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

טמפו משקאות הגישה הצעת רכש מלאה למניות החברה הבת יקבי ברקן. במידה ותתקבל הצעת הרכש תצא חברת יקבי ברקן, מהבורסה באחד העם ותהפוך לפרטית. טמפו הגישה את הצעת הרכש ל-15.8% מהמניות שלא בבעלותה במחיר של 17.59 שקל - פרמיה של 33% על מחיר הפתיחה של מניית יקבי ברקן אתמול בבוקר באחד העם. כך שבסך הכל, אם תתקבל הצעת הרכש, תשלם טמפו כ-17.2 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x