$
בורסת ת"א

מנכ"ל פוטומדקס מכר מניות ב־57 מיליון שקל

דולב רפאלי השלים בסוף השבוע מכירה של כ־60 אלף מניות תמורת 3.5 מיליון שקל

ניר צליק 08:5809.09.13

מנכ"ל פוטומדקס דולב רפאלי השלים בסוף השבוע מכירה של כ־60 אלף מניות תמורת 3.5 מיליון שקל. בכך השלים רפאלי מכירת מניות בהיקף של יותר מ־57 מיליון שקל מתחילת 2013. המכירה הגדולה ביותר היתה באמצע חודש מרץ, שבו מכר רפאלי מניות בשווי של כ־8 מיליון שקל.

 

רפאלי מכהן כמנכ"ל פוטומדקס, שמייצרת מכשירים קוסמטייים להסרת שיער, משנת 2006. את המכירות הוא ביצע בשוק הפתוח באמצעות תוכנית עיוורת, שנועדה לכך שבעלי תפקידים בחברות ציבוריות לא ישתמשו במידע שבידיהם כדי למכור מניות במסגרת תפקידם.

 

בעקבות מסע המכירות נותר רפאלי עם אחזקה של 967 אלף מניות בלבד בחברה, ששוויין נאמד ב־55 מיליון שקל. כלומר, בשנה האחרונה הוא נפרד ממחצית מאחזקותיו בחברה.

 

פוטומדקס פוטומדקס צילום מסך: youtube

מלבד התקבולים שקיבל רפאלי כתוצאה ממימוש המניות, מזימון אסיפת בעלי המניות שפרסמה החברה בחודש יוני, עולה כי רפאלי משך שכר בעלות של 13.7 מיליון שקל ב־2012. מתוך סכום זה, 9.5 מיליון שקל היו במזומן והיתר באופציות. שכר הבסיס של רפאלי הסתכם ב־1.6 מיליון שקל בשנה זו, ולכך נוסף בונוס של 7.9 מיליון שקל.

 

פוטומדקס עצמה מספקת מגוון רחב של טיפולים לבעיות עור. אחד המוצרים המובילים שלה הוא ה־XTRAC, המיועד לחולי פסוריאזיס ומחלת הבהרת, ויטליגו, שגורמת לכתמים על העור. שיטת השיווק של פוטומדקס היא באמצעות שיווק ישיר דרך ערוצי קניות בארה"ב ובעולם. פוטומדקס סיימה את הרבעון השני עם הכנסות של 58.1 מיליון דולר ועם רווח נקי של 7.1 מיליון דולר.

 

מועצת המנהלים של פוטומדקס אישרה תוכנית רכישה עצמית נוספת של מניות רגילות בהיקף של 30 מיליון דולר בשוק החופשי במהלך 12 החודשים הבאים, במועדים ובמחירים שנקבעו על ידי ההנהלה ובתיאום עם מועצת המנהלים. זאת לאחר שבאוגוסט השלימה החברה תוכנית רכישה עצמית של 25 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x